Çinden pcbway.com ile ucuz ve kaliteli baskı devre yaptırmak

f1_08

Eğer hobi, maker amaçlı az adetli baskı devreye ihtiyacınız varsa www.pcbway.com sitesinden yapacağınız alışveriş sizin için oldukça avantajlı olacaktır.

Firmanın web sitesine girdiğinizde 100 mm x 100 mm’ ye kadar ve 10 adet çift taraflı siparişlerinizde talep ettikleri fiyat sadece 10$. Standart kargo ile bu fiyat 25 $ olmakta ve yaklaşık 25 günde elinize ulaşmakta. Aceleniz varsa kargo seçeneğinden DHL seçerek dosyaları göndermenizden bir hafta sonra plaketler elinize geçmekte fakat kargo ile birlikte bu sefer 45$ ödeme yapmanız gerekecek.

Türkiyede paypal kapalı olduğu için kredi kartı ile ödemelerde firma aliexpress.com sitesinden 1$’lık ödeme sayfasına yönlendirmekte ve sizden yapacağınız alışverişin tutarı kadar ilgili linkten sipariş vermenizi istemekte. Örneğin yaptığınız işlem 22$ tuttuysa 22 adet sipariş vererek kredi kartı, sanal kart vs ile güvenli ödeme gerçekleştirip ürünler elinize ulaştığında ödeme onayı verebilirsiniz.

baskidevre

Ürettikleri kartlar oldukça kaliteli. Delik için kaplamalar silk screen oldukça iyi. En küçük formatta yazılan yazılar bile gayet okunaklı. Plaketlerde delinmemiş delikler, yamuk kesilmiş plaketler gibi sıkıntıların hiç biri olmadı. Hatta on adet verdiğim siparişlerin hepsi 11 adet geldi.

Sipariş için yapmanız gerekenler;

1) İlk olarak siteye www.pcbway.com adresinden üye oluyorsunuz. İlk üyeliklerde 2$ kupon veriyorlar.

co-u5yvuaaabeqb

2) Üye olduktan sonra vereceğiniz sipariş ile ilgili boyut, kaç taraflı olacağı, plaket rengi gibi teknik özellikleri giriyorsunuz. Bazı ekstralar ek maliyet getirebilir.
Burada dikkat etmeniz gereken husus, plaket ücretlendirmesi 100 mm x 100 mm ye olan çizimler içindir. Yani 50 mm x 50 mm bir devreyi kopyala yapıştır yaparak 100 x 100 ‘e sığdırmaya çalışırsanız ödeme farklı çıkacaktır. Aynı şekilde iki üç farklı devreyi 100×100’lük alana sığdırmanız da fiyat farkı oluşturacaktır. Eğer böyle bir durumunuz varsa yapılacak en ekonomik yol her bir devreyi ayrı ayrı sipariş geçip hepsini aynı kargo paketine koymalarını söylemek olacaktır. Böylelikle tek kargo parasıyla baskı devrelerinize ulaşmış olursunuz.
Kargo seçeneğini de seçtikten sonra bir sonraki aşamaya geçiyorsunuz.
3) Bu kısımda çizdiğiniz baskı devreye ait gerber dosyalarını zipleyerek siteye yüklüyorsunuz. Firma bu dosyalarla bir önceki adımda bahsedilen şartlara uygunluk kontrolü yapar. Kendi hesabınızı kontrol ederek onay verilip verilmediğini takip edebilirsiniz. Dosyaları yükledikten kısa bir süre sonra şartlara uyduğunuz takdirde ilgili onay gelecek ya da ekstra ücret talep edilecektir.
4) Onay aldığınız zaman yapmanız gereken aliexpress sitesindeki ilgili linklerden ödeme yaparak “Order ID” numaranız ile birlikte sitedeki destek mail adresine ödeme yapıldığını bildirmek olacaktır. Ödeme gerçekleştiğinde firma üretime başlayacaktır.

Üretim aşamalarını gene kendi hesabınızdan kontrol edebilirsiniz. Üretim tamamlandıktan sonra firma seçtiğiniz kargo seçeneğine göre size gönderim yapacaktır.

Firma plaketleri vakumlu ve kabarcıklı poşetlerle göndermekte

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5) Baskı devreler elinize geçtiğinde aliexpress.com sitesinden firmaya yaptığınız ödemenin frimaya aktarılmasını sağlayarak işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

Eğer bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki linkten üye olarak bana kupon kazandırabilirsiniz.
http://www.pcbway.com/setinvite.aspx?inviteid=25810

Bu yazı Çeşitli kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.