Çeşitli Internet of Things Projeleri

Nesnelerin interneti ile ilgili çeşitli projeler

 1. Unutmayın Tasarım Zorluğu : İşte evde bazı şeyler hatırlamanızı sağlamak için IOT kullanan proje. Bu sistem otomatik olarak tüm cihazları tek bir düğme ile kapatıyor. Oda sıcaklıkları ve tüm kapıların kapalı olmasını sağlıyor. Ayrıca kedileri besliyor. Ve izler.
 2. Internetin Eşyalarını Kullanan Otomatik Akıllı Park Sistemi (IOT) : Burada otomatik bir park sistemi geliştirildi. Bu sistem en yakın park alanını buluyor ve aynı zamanda verilen alanda park yuvası sağlıyor. Bu nedenle park alanı ve ayrıca yakıt tüketiminde zamanı azaltıyor Aracın
 3. IOT Based Raspberry Pi Ev Otomasyonunda IBM Bluemix Kullanımı : Bu proje IBM’in Bluemix paketini kullanarak ev otomasyonunu gösteriyor. Ev eşyalarını dünyanın her yerinden kontrol edebilen bir ev.
 4. IoT Ev Güvenlik Modeli : Bu ev güvenlik sistemi, evdeki faaliyetleri sürekli olarak izler ve herhangi bir zararlı etkinlik varsa, sahibine bildirilir. Veriler bulutta saklanır.
 5. IoT DoorBell : Bu projeler, bir sms veya e-posta gönderen otomatik bir kapı zili gösterir. Böylece birisi kapısını çaldığında, sahibi herhangi bir yerden kolayca izleyebilir.
 6. Ev Otomasyonu Şeylerin İnternet Kullanımı : Şeylerin İnternet’i (IoT), internet üzerinden uzaktan kontrol edilebilen ev otomasyon sistemini uygulamamıza izin verir. Önerilen sistem sensör verilerini kullanarak gaz, ışık, hareket algılama, sıcaklık, vb. Gibi farklı parametreleri izleyebilir ve gereksinime göre bir işlemi tetikleyebilir. Sensörlerden gelen veriler bir bulut sunucusuna yüklenir ve bu veriler parametreleri analiz etmek için kullanılabilir.
 7. Akıllı e-Sağlık Ağ Geçidi: Bilginin İnternetten Arındırılmış Bilinen Sağlık Sistemleri’ne İstihbar Getirmesi : Bildiri IoT ve sağlık sistemleri alanlarına odaklanır. Burada, tıbbi sensörler ve hastane otomasyon sistemleri ile internet ve bulut bilgi işlem platformlarına köprü görevi görecek akıllı bir e-Sağlık ağ geçidi önerildi. Bu tür ağ geçitleri, sağlık bakım sistemlerinin enerji verimliliği, güvenilirliği ve birlikte çalışabilirliği için kullanılabilir.
 8. İnternetin Şeyleri: Android tabanlı Akıllı Telefonu Kullanan Evde Kontrol ve İzleme Sistemi : Akıllı evler veya ev otomasyonu, IOT’nin ana uygulamalardan biridir ve düşük maliyetli bir ev izleme ve kontrol sistemi bu makalede sunulmaktadır. Sistem internet bağlantısı olan gömülü bir web sunucusuna sahiptir. Aletleri internette uzaktan kontrol etmek için bir Android uygulaması kullanılabilir. 3G / 4G veya Wi-Fi kullanan internet gibi mobil şebekeler kullanılabilir.
 9. Webin Esnek Mimarisi İnternet ve Akıllı Ev Arabirimi GSM Kullanımı : Akıllı ev sistemi, ev aletlerini kontrol etmek için GSM ve internet kullanır. Dünyadaki herhangi bir yerden izlenebilir. Web sunucusundan komutlar, GSM komutlarına dönüştürülür ve Alıcı. Aletleri kontrol eder.

Ahududu Pi ile Yapılan Projeler

 1. Ahududu Pi Kullanarak IOT Uygulamasını Keşfetmek : Bu proje, ahşap pirincin sunucu olarak işleyişini gösterir. Sonsuz bilgisayarlar ona bağlıdır ve dosyalara erişilir ve ağ üzerinden silinirler. Bunlar, güvenlik sağlamak için şifre ile erişilir.
 2. Ahududu Pi’nin Şeylerin İnternet Olarak İnternet: Performansları ve Kısıtlamaları : Bu yazıda, mevcut IOT platformlarının ahududu pi ile performansı karşılaştırılıyor. Ahududu pi’nin bazı dezavantajlarla en iyi olduğunu gösteriyor.
 3. Ahududu Pi’ye IoT Tabanlı Biyometri Uygulaması : Burada, düşük maliyetli, IOT tabanlı bir biyometrik sistem kuruldu. Ahududanı pi ve bulut bilişim uygulaması, IOT araştırmalarında yeni bir yol açtı.
 4. IoT kullanarak Sıcaklık ve Nem Algılama İncelemesi : IOT kullanan sıcaklık ve nem algılaması aşağıda verilmektedir. Bu, ahududu pirinci komut dosyası kullanan yeni bir yöntemdir.
 5. Ahizelerdeki Fi Tabanlı Akıllı Tezgah Görevin İnternet Kullanımı (IoT) : Akıllı denetleyici sistemi bir USB kamera içerir, kol-Linux platformunda kodlanır, daha sonra iletilir ve kod çözülür ve H.264 video olarak görüntülenir.
 6. Ahududu Pi – 1 ile Şeylerin Interneti : Bu proje LAN Üzerinde Ahududu pi – 1 kullanarak bir LED’in kontrolünü gösterir
 7. Pi Zero IOT Led Matrix Işıncı : IOT LED matris beamer, mesajı ve resimleri internette duvarın üzerinde görüntüler. Ahşap pi0 tahtası, Lamba, OGT kablosu kullanır.
 8. Ahududu Pi 2 ve Termistörlü IoT Sıcaklık Sensörü : Bu proje, sıcaklığı izlemek için ahududu pi.A termistör ile sıcaklık izleme gösterir.
 9. IoT Kullanan Hareket Kontrollü Servolar : Bu projede IoT kullanılarak gerçek zamanlı veri akışı gösterilmektedir. İnternet üzerinden canlı veri akışı sağlayan servo motorların ahududu Pi esaslı hareket kontrolü gerçekleştirildi. Hareket denetimi için Leap Motion denetleyicisi, veri akışı için PubNub kütüphanesi kullanılır. Ellerin hareketini tespit etmek ve parmaklar arasındaki boşluğa göre renkleri görüntülemek için dört servo ve iki 8 × 8 RGB LED matrisi kullanılır.
 10. Ahtapot Pi ile IoT tabanlı Step Motor Kontrolü : Ahududu Pi ve IoT kombinasyonu heyecan vericidir. Ahududu Pi’nin birçok genel amaçlı G / Ç pimi vardır ve kademeli motorlar gibi farklı aktüatörleri kontrol etme yeteneğine sahiptir. Bu projede, Ahududu Pi bilgisayarı kullanılarak kademeli motorun internet kontrolü sağlanmıştır. Bağlantı, sunucu tarafında yazılım ve istemci tarafı yazılımı ayrılmıştır.
 11. IoT Hava İstasyonu : Bu projede Raspberry Pi ve Arduino merkezli IoT hava durumu istasyonu tasarlandı. Arduino, sıcaklık gibi sensörlerle bağlantılı iken Ahududu Pi, gerekli ağ veya internet bağlantılarını sağlar. Sensörden alınan veriler Ahududu Pi tarafından toplanır ve SAMI API’si aracılığıyla bir bulut sunucusuna yüklenir. Toplanan veriler izlenebilir ve uzaktan analiz edilebilir.
 12. Ahududu Pi 2 ve Windows 10 IoT Kullanan Ev Otomasyonu : Bu proje IOT kullanan ev otomasyonu için ahududu pi ve arduino kullanmaktadır.
 13. Çok Odalı Müzik Çalar : Bir IoT tabanlı çok odalı ses veya müzik akışı sistemi burada açıklanmaktadır. Evin her odasında müzik dinlemek için çok odalı bir ses sistemi kullanılabilir. Sistem, belirli bir odadaki hoparlörleri etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kızılötesi kontrol ve röle kartı ile bir ahududu Pi’yi ana denetleyici olarak kullanıyor.Ethernet veya Wi-Fi ile kullanılabilir ve PC, iPhone veya çevrimiçi ses çalma özelliği vardır.
 14. Şeylerin İnternet Üzerinden Elektrik Hırsızlığını En Aza İndirmek : Enerji, değerli, ancak sınırlı bir kaynak olduğundan, enerji hırsızlığı ciddi bir konudur. Burada bahsedilen sistemin amacı, elektrik hırsızlığı tespit etmektir. Ayrıca, enerji kullanımını izler ve müşteriyi yakalar.Ahududu Pi tabanlı bir sistem, IoT ağını uyguladığı için Wi-Fi bağlantısı ile birlikte kullanılır.Elektrik kullanımındaki tutarsızlıklar, veriler internet üzerinden uzaktaki sunucuya aktarılır.

Arduino Kullanan IoT Projeleri

 1. Android Tıbbi Bakım için Geliştirilmiş Parçacık Swarm Optimizasyon Algoritması Modifiye Parametreleri kullanarak IOT : Geliştirilmiş Parçacık Swarm Optimizasyon Algoritması Android Tıbbi Bakım IOT Modified Parameters kullanarak.
 2. Sigara İçilebilir Etlerle İnternet : Bu proje iç ızgara izlemeyi gösterir ve internet üzerinden izlenir. Arduino bu projede kilit rol oynamaktadır.
 3. Android ve Arduino ile Şeylerin İnternet’i: Uzaktan kumanda Led : Bu proje IED’yi kullanarak arduino’nun Android ile entegrasyonunu gösterir.
 4. Arduino Uno ve IBM Watson IoT Platformu ile buluta hazır sıcaklık sensörü kurun : Bu proje bir sıcaklık sensörü oluşturulmasını gösterir. IBM tarafından geliştirilen arduino ve IOT platformunu kullanır.
 5. Balkon Bahçe İçin IoT Sıcaklık Monitörü : Burada Arduino tabanlı bir bahçe sıcaklık izleme sistemi tasarlanmıştır. Sistem, bir Internet’in Şeyleri (IoT) cihazını yapmak için bir Wi-Fi modülü kullanıyor. Sistem sürekli olarak sıcaklığı izler ve web üzerindeki okumaları ilân eder. Cihaz bir pil ile çalışır ve pil tasarrufu yapmak için, okumalar her 10 dakikada bir alınır ve Arduino uyku moduna geçer.

Kablosuz / GSM Tabanlı IOT Projeleri

 1. ESP8266 WiFi modülü ile basit bir IoT Projesi : İşte ESP8266 wifi modülü ile basit bir projedir. Bu proje sıcaklığı toplar ve ağda görüntülenir.
 2. IoT Candle : Bu proje, WIFI Modülü ve RGB ışığını kullanarak güzel bir mum gösteriyor.
 3. IoT Akıllı Ampul : Bu projede bir wifi modülü kullanılarak etkinleştirilebilecekleri izleyen bir RGB ampul açıklanmaktadır.
 4. AWS IoT Uzak Toprak Nem Monitörü : Burada IOT kullanan bir zemin nem izleme sistemi önerildi. Sistemi burada internete bağlamak için bir ESP8266 Wifi modülü kullanıldı. Böylece topraktaki nem durumu dünyanın herhangi bir yerinden ölçülebilir.
 5. Şeylerin İnternetine (IoT) dayanan Akıllı Güvenlik Çözümleri : Önerilen sistem, erişim kontrol sistemi için RFID veya biyometrik teknolojiyi kullanmaktadır. Bu bir kablosuz sistemdir. Kullanıcıdan alınan girişler denetleyici içinde işlenir ve geçerli oldukları takdirde erişim verilir ve Kullanıcının ayrıntıları Wi-Fi modülü kullanılarak bilgisayara aktarılır.
 6. Tarımsal Sera İçin IOT Ağ Geçidi Tasarımı : Bu projede bir yeşil ev izleme ve kontrol sistemi önerildi. IOT, genel ağ ve kablosuz ağ için bir geçiş yolu olarak görev yapıyor.
 7. Kablosuz Sensör Ağını Etkinleştiren Şeylerin İnternet Tasarımı ve Kontrolü : Bu makale, düşük maliyetli bir kablosuz sensör ağı yardımıyla sıcaklık, nem, basınç, akım gibi ev içi koşulların IOT tabanlı izlenmesini ve kontrol edilmesini önermektedir. Sistem sürekli olarak sensörleri kullanarak parametreleri izler ve ölçer ve verileri internet üzerinden iletir.Uzaktan mobil tabanlı bir uygulama, verilere erişebilir ve cihazları kontrol edebilir.
 8. Şeylerin Internetini Kullanan Akıllı Tarım İçin Çok Disiplinli Model : Gelişmekte olan ülkelerdeki tarım endüstrisi halen modernize edilmelidir ve daha iyi üretim, maliyet etkinliği ve dağıtım için en yeni teknolojileri kullanarak yapılabilir. Bu yazıda, IoT, kablosuz sensör ağı, bulut ve mobil bilgi işlem ve büyük veri analizi kavramları akıllı bir tarım sistemi geliştirmeye entegre edilmiştir. Toprak sağlığı, gübre, hava durumu gibi farklı varlıklar çiftçilere bildirilir.
 9. Giyilebilir Cihazlar Tarafından Sağlanan Akıllı Hizmetlerin Yönetimi İçin Bir Şey İnternet Yaklaşımı : IoT akıllı telefonlar, saatler ve fizyolojik izleme cihazları gibi çeşitli unsurları içeren kablosuz bir sensör ağı özerk fiziksel durum performans sistemi sunulmuştur. Bluetooth ve kablosuz sensör ağı, giyilebilir cihazların ve akıllı cihazların entegrasyonunu mümkün kılmaktadır. Sistem, verileri fizyolojik cihazlardan Bluetooth yoluyla toplar ve uygunluğu arttırmak için bir dizi fiziksel aktivite önermektedir.
 10. İnternetin Şeyler Temelli Kullanımı GSM / GPRS Kullanan Cihazların Kontrol Edilmesi Etkin Uzaktan Erişim için Katıştırılmış Sunucu : Bu yazının amacı, ev aletlerini IoT ve GSM veya GPRS kullanarak kontrol etmek için akıllı bir yöntem uygulamaktır. IoT, bir IoT aracısı olarak kullanıcıdan uygun verileri internet üzerinden aldıktan sonra GSM modülüne ilettiği için sistemin beynidir. GSM modülüne SMS ile iletişim kurulmuştur ve GPRS teknolojisi ile değiştirilebilir.
 11. Webin Esnek Mimarisi İnternet ve Akıllı Ev Arabirimi GSM Kullanımı : Akıllı ev sistemi, ev aletlerini kontrol etmek için GSM ve internet kullanır. Dünyadaki herhangi bir yerden izlenebilir. Web sunucusundan komutlar, GSM komutlarına dönüştürülür ve Alıcı. Aletleri kontrol eder.
 12. Web’den Esneme Temelli Mimari İnternet ve Akıllı Ev Arayüzünün İnternet Kullanımı : IOT ve GSM teknolojilerine dayalı akıllı ev kontrol sisteminin bir prototipi burada sunulmuştur. Bu sistemde, ev cihazlarını internet ve GSM-SMS teknolojilerini kullanarak izlemek ve kontrol etmek için uzak bir web sunucusu kullanılır. Web’den gelen kullanıcı komutları IOT aracısı tarafından yorumlanır ve GSM-SMS komutlarına dönüştürülür.Mikrodenetleyici SMS komutlarını çözer ve ilgili cihazla iletişim kurar.
 13. Güvenli IOT Üzerine Akıllı Sağlık İzleme Sistemi : Akıllı ve güvenli bir sağlık izleme sistemi tabanlı bir PIC mikro denetleyici IOT kavramını kullanarak geliştirilmiştir.Mikrokontrolör, sıcaklık, nabız vb. Gibi sensörlere, veri toplayarak ve internet üzerinden bir sunucuya aktararak geçidi olarak işlev görür. Verilere doktor tarafından erişilebilir ve aşırı koşullar altında GSM modülü vasıtasıyla doktora bir uyarı mesajı gönderilir.
 14. Şeylerin İnternetine Dayalı Akıllı Trafik Bilgisi Sistemi : Burada gelişmiş karayolu taşımacılığı için gerçek zamanlı trafik bilgileri toplama ve izleme sistemi önerilmiştir. Sistemin mimarisi Internetlerin Şeylerini (IoT), Kablosuz Algılayıcı Şebekesini (WSN), RFID’yi, GPS’i, bulut bilgisini vb. Kullanıyor. Önerilen sistem IoT’ye dayanıyor ve çok sayıda sensörden ve RFID’den toplanan veriler kablosuz olarak iletiliyor. IoT trafik koşullarının, emniyetin, verimliliğin ve uygulama maliyetinin iyileştirilmesine yardımcı olur.
 15. Şeylere Dayalı Akıllı Ulaşım Sistemlerinin İnternet’i : Akıllı bir taşıma sistemini uygulamak için önerilen sistemde Kablosuz Algılayıcı Ağı (WSN) ve Şeylerin İnternet’i (IoT) kavramları kullanılmaktadır. Önerilen sistemin en iyi uygulamalarından biri otopark parkurunda. RFID, park sensörleri, park sayacı, yol sensörleri vb. Tüm internet üzerinden iletişim kurar ve bir park yeri bulma ve bilet verme konusunda çözüm bulur. Sistem aynı zamanda trafik denetimine de genişletilebilir.
 16. İnternetten Şeyler (IoT) ve Tarım İçin Bulut Bilişim : IoT ve Cloud computing teknolojileri tarım sektörü için entegre edilmiştir. Yukarıda bahsedilen teknolojilerle birlikte, kablosuz sensör ağı, RFID gibi, GPS gibi diğer teknolojiler, bir bilgelik tabanlı sistem geliştirmek için kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde, çiftçiler ürünlerini daha geniş bir müşteri alanına dağıtabilecekler. Tedarik zinciri yönetimi çiftçiler tarafından kontrol edilecek ve kurumsal sektör cloud computing aracılığıyla yardım sağlayabilir.
 17. Sağlık Uygulamalarındaki Şeylerin Internet Bulutunda ZigBee ve RFID Kullanan Algılayıcı Teknolojileri : Ağdaki nesnelerin gerçek zamanlı olarak belirlenebildiği ve nerede bulundukları yerlerde İnternet’in bulunduğu bir bulut (CIOT) sistemi önerilir. ZigBee, RFID, kablosuz sensör ağı ve IoT gibi gelişmekte olan teknolojiler hastanelerde bilgi yönetimi sistemi sağlamak için entegre edilmiştir. Her nesne ZigBee / RFID etiketleri ile ilişkilendirilir ve sistem, sağlık hizmetleri için veri toplar, yönetir, işler ve depolar. Sistem, farklı operasyonel kararlar için görsel bir arayüz sağlar.
 18. İnternetteki U-Sağlık Sistemi için RFID Uygulamasının Analizi : RFID Etiketleri, NFC etiketleri ve diğer sensör düğümleri gibi Kablosuz Algılayıcı Düğümleri, IoT’nin temel odağıdır. Akıllı sağlık bilgi sistemi, hastane ortamında bu tür sensör düğümlerini kablosuz ağın bir parçası olarak kullanmaktadır. Makale, bir IoT uygulamasında kullanıldığında RFID sisteminin güvenlik ve güvenlik açığı üzerine odaklanmaktadır.
 19. Şeylerin Internetine Sahip Yeşil Kampus : Things of Internet veya IoT kavramı, klimalar ve iş istasyonu bilgisayarları gibi ağır güç tüketim aygıtlarını yöneterek enerjiden tasarruf etmeye yardımcı olan yeşil bir kampüs ortamı oluşturmak için uygulanmaktadır. RFID ve ZigBee modülleri sıcaklık sensörleri ile birlikte kablosuz sensör ağı olarak işlev görür.Bilgisayarın boşta kalma süresi izlenir ve sıcaklığa bağlı olarak klimalar açılır veya kapatılır.
 20. Kablosuz Algılayıcı Sistem IOT Kavramına Göre – Şey İnternet : Bu sistem kablosuz olarak sensörleri izlemektedir. Sensörler durumu dünyanın herhangi bir yerinden ve herhangi bir yerden izlenebilir.

Mikrodenetleyici Kullanan IOT Projeleri

 1. Büyüyen Bakteri için IOT İnkübatörü : Bu proje, bu inkübatör içindeki bakterilerin büyümesini izler. Bazı ısıtma yastıkları, fan, sıcaklık sensörleri oluşur. Bunların hepsi mikrodenetleyici tarafından izlenir.
 2. PLC modem ve PIC Mikrodenetleyici kullanarak IOT Tabanlı Elektrik Enerjisi Sayacı Okuma ve Ayırma : Bir PIC mikro denetleyici tabanlı akıllı elektrik enerji sayacı izleme sistemi önerilmiştir. Bir IoT alanı, sistemin üniteleri, sıcaklıkları izlemesi ve internet üzerinden kullanıcıyı bilgilendirmesi için kullanılır. Geçmişteki kullanıma göre, sistem enerji tasarrufu için güç kullanımını optimize eder. Ödemelerde gecikme olması durumunda, servis sağlayıcı güç kaynaklarını uzaktan ayırabilir.

IOT Robot Projeleri

 1. Bir Boşluk Sınırsız Çoklu Robotlu Şeyler Sisteminin Internet Savaşması: Bu makale, çoklu robot sistemi işbirliği için IOT’yi kullanmadan alan kısıtlaması olmaksızın araştırıyor.
 2. IoT Dune Buggy – Heryerden kontrol edin! : Bu proje, bir robotun herhangi bir yerden interneti kullanarak hareket etmesini kontrol etme girişimidir. Robot, yolundaki engelleri izlemek için kızılötesi sensörle sabitlenir. Çevredeki sıcaklığı izlemek için bir sıcaklık sensörü ve ışık yoğunluğunu izlemek için bir LDR kullanıldı.

IoT LED Projeleri

 1. IOT Led Matrix : Burada gösterilen matris ekranı bir cep telefonuyla kontrol edilebilir. Bir MINTIA tatlı kutusu, IOT LED Matrix, bir wifi modülü, LIPO pil ve şarj kartı kullanır. Bu wifi’yi mobil cihazla kontrol etmek için bir uygulama oluşturuldu.
 2. Akıllı ulaşım sistemi : Bu proje IOT etkin akıllı taşıma sistemini göstermektedir.
 3. IoT Garaj Kapısı Monitörü / Parmak İzli Tarayıcı Açıcı : Burada önerilen garaj kapısı açacağı garaj kapısını herhangi bir yerden cep telefonlarından veya ledli dizi ile izlemek için kullanılabilir. Kapının durumunu her yerden izleyebilir ve yetkisiz erişimi durdurmak için parmak izi erişimi verilir.
 4. IOT tabanlı Radyo Teleskop : Radyo teleskop radyo astronomi ortamını izler ve buna göre cep telefonlarını kullanarak kontrol edilir.
 5. IoT Etkin Yumurta Tepsisi : IOT etkin Yumurta tepsisi yumurta sayımını izler ve ara sıra görüntüler. Sadece bu düşük sayımla ilgili olarak bir grosory shop / mall yakınlarında olduğunda hatırlatır.
 6. IoT Mbed Akıllı Çalar Saat : Bu projede internete bağlanabilen akıllı alarm saati geliştirildi.Saat, bir Mbed web sunucusu kullandığı için alarm internet üzerinden ayarlanabilir. Ayrıca, güncel saat, sıcaklık ve hava durumu görüntüler. Ayrıca, alarm için belirtilen süreye ulaştığında ışıklar, fan ve hoparlörler gibi aygıtları kontrol edebilir.
 7. Akıllı Şehrin Şeylerinin İnternet’i : Bu yazının amacı, Şeylerin İnternetini kullanarak ya da kentsel IOT olarak da adlandırılan akıllı kentlerin uygulamalarını analiz etmektir. Önerilen mimariler mevcut gelişmiş iletişim sistemlerinden istifade etmekte ve şehrin yönetimi için ve ayrıca bireysel vatandaşlar için katma değerli hizmetler uygulamaktadır.
 8. Enerji tüketimini azaltmak için bir Makine Öğrenme Mimarisinin Gerçek Bir Uygulaması : Bu yaklaşımın amacı, eski tüketim mallarının yerini yeni internet özellikli cihazlarla değiştirmenin ekolojik etkisini azaltmaktır. Eski cihazlarla bir elektronik adaptör gömülüdür; böylece, IoT ağının bir parçası olabilir ve değiştirilmeyi önler. Ayrıca, enerji tüketimini izleme ve optimum verimlilik yöntemleri için bulut tabanlı bir uygulama sağlamayı amaçlıyoruz.

Android Uygulamasını Kullanan IOT Projeleri

 1. Modifiye Parametreleri Kullanarak Android Tıbbi Bakım IOT için Geliştirilmiş Parçacık Sürüsü Optimizasyon Algoritması

Sensör Tabanlı IOT Projeleri

 1. IoT Ev Güvenlik Modeli : Ev, evde bulunan sensörleri kullanarak internette nereye kadar monitör olabilir.
 2. IoT Hapı Şişesi : Bu proje IOT hapı şişesini gösterir. Hastaya ve doktora yardımcı olur. Hapların süresini kontrol etmek için kapak düğmesi kullanılarak hapları şişeyi izler ve dolum durumunu tespit etmek ve tekrar doldurmak için IR sensörü vardır.
 3. MABO – okuldaki çocukların izleme sistemi : Bu sistem, çocuklara verilen bazı sensörlerin bulunduğu bir etikete sahiptir . Okulda çocukların yerini izler ve internette görülür.
 4. Ağ Mimarisi Uyarlanabilir IoT tabanlı Akıllı Ofis için tasarlandı : Bu projeyle, farklı sensörler kullanarak sıcaklık, basınç, yağ, ışık, GPS gibi araçların vazgeçilmez verilerini canlı olarak uzaktan izlemek mümkün. IoT alanını kullanarak, farklı sensörlerden gelen veriler toplanır ve yakıttan tasarruf etmenin en kısa yolu A’dan B’ye farklı yollar gibi bilgi, daha hızlı ve daha güvenli sürüş için etkili yöntemler gibi bilgiler görüntülenir.
 5. Şeylerin İnternetini Kullanan Sağlık İzleme ve Yönetimi : Burada uzaktan sağlık izleme kavramı IoT teknolojisinin yardımıyla uygulanmaktadır. Sistem, sağlık izleme ve klinik uygulama kavramını bütünleştirir. Bu, dahili sensörlerle donatılmış en son giyilebilir cihazların yardımıyla mümkündür ve ayrıca IoT özelliğine de sahiptir. Sensörlerden gelen veriler internet üzerinden aktarılır ve bir hastanın sağlık durumunu doktor tarafından analiz edilebilir.

WiFi Tabanlı IOT Projeleri

 1. ESP8266 WiFi modülü ile basit bir IoT Projesi : İşte ESP8266 wifi modülü ile basit bir projedir. Bu proje sıcaklığı kavrar ve ağ üzerinde görüntülenir.
 2. IoT Candle : Bu proje, WIfi Modülü ve RGB ışığını kullanarak güzel bir mum gösteriyor.
 3. IoT Akıllı Ampul : Bu projede bir wifi modülü kullanılarak etkinleştirilebilecekleri izleyen bir RGB ampul açıklanmaktadır.
 4. AWS IoT Uzak Toprak Nem Monitörü : Burada IOT kullanan bir zemin nem izleme sistemi önerildi. Sistemi burada internete bağlamak için bir ESP8266 Wifi modülü kullanıldı. Böylece topraktaki nem durumu dünyanın herhangi bir yerinden ölçülebilir.
 5. Şeylerin İnternetine (IoT) dayanan Akıllı Güvenlik Çözümleri : Önerilen sistem, erişim kontrol sistemi için RFID veya biyometrik teknolojiyi kullanmaktadır. Bu bir kablosuz sistemdir. Kullanıcıdan alınan girişler denetleyici içinde işlenir ve geçerli oldukları takdirde erişim verilir ve Kullanıcının ayrıntıları Wi-Fi modülü kullanılarak bilgisayara aktarılır.

RFID Tabanlı IOT Projeleri

 1. Güvenli Akıllı Ortam RFID’ye dayalı IOT kullanma : Akıllı ve güvenli çevre sistemi, alışveriş merkezlerinde kullanılabilir. Her şey internete bağlanır.Rfid, kimlik doğrulama sağlar. Alışveriş sepetine yerleştirilen ürünler, otomatik tarama sistemi kilidi ve fatura miktarıdır Hesabınızdan düşülür.
 2. Smart Trash Can IoT Sistemi : Bu proje, atık toplama işlemini optimize etmeyi ve dolayısıyla yakıt tüketimini azaltmayı amaçlıyor. Bu sistem konteynerin içerisindeki malzeme miktarı, kabın içindeki sıcaklık gibi ayrıntıları verir. Bu veri, hücresel şebeke üzerinden gönderilir ve web platformunda görüntülenir. Sürücüler, RFID kartı ile birlikte verilir, böylece çöpleri toplayan sürücü not edilebilir.
 3. Şeylerin Internetine Dayalı Akıllı Hastalık Gözlemi (IoT) : Sağlık izleme ve gözetim, gelişmekte olan ülkelerin hükümetlerinin hastalık modelleri hakkındaki verileri yorumlamasına ve gerekli eylemlerin gerçekleştirilmesine olanak tanır. Şeylerin İnternet konsepti (IoT) internete bağlanan herkesin bilgi almasına yardımcı olur. Bir RFID ve bazı algılayıcı cihazlar hastaların kayıtlarını yakalar ve daha ileri işlemler için bunları omurga ağına aktarır.
 4. Tarımsal Üretim Üretim Tedarik Zinciri Yönetimi Araçlarında IoT Uygulamaları : Bu makalede, tarımsal ürünler için üretim tedarik zincirine Şeylerin İnternet (IoT) kavramı uygulanmaktadır. IoT’nin tarım ürünleri tedarik zincirine uygulamaları, düşük seviye tedarik zincirinin, küçük ve orta ölçekli sanayileşmenin, düşük seviye yönetimin ve bilgi değişiminin işletme verimliliğini artıracaktır. RFID tabanlı IoT, daha iyi yönetim için tedarik zincirinin tüm yönleriyle entegredir.
 5. Kablosuz Algılayıcı Ağlarını Güvenlik İçin Şeylerin İnternetine Entegrasyonu : IoT, RFID etiketleri, sensörler, aktuatörler, bilgisayarlar, telefonlar gibi birçok nesneyi içerir. Tüm bu aygıtlara ayrı bir tanımlayıcı atanır ve benzersiz adresleme sistemi aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurarlar. Bu yazının amacı, iletişimin güvenliğini arttırmak için sensörler ve internet sunucusu arasında güvenli bir kanal oluşturmaktır.
 6. Güvenli Akıllı Ortam RFID ile IOT Kullanımı : Buraya, RFID sistemini temel alan bir IoT teknolojisi tabanlı akıllı çevre düzeninden bahsedilmektedir. Sistem, malların bir RFID etiketi ile ilişkili olduğu ve bilgilerin akıllı telefonuyla kullanıcıya sunulduğu güvenli bir alışveriş senaryosunun uygulanmasına yardımcı oluyor. Fatura ve ödeme kolaylaştırılmıştır. Sistem, malların miktarını izlemek ve bir hatırlatma belirlemek için kullanılabilir.
 7. Internet’in RFID Modüler Sistemi (IoT) : Bu yazının esas amacı, izlenen ürünlerin hareketini tanımlamak ve izlemek için sistem mimarisi tasarlamaktır. Temel gereksinim, modüler bir sistem oluşturmak ve bu sistemin gerçek hastane çamaşırhane yönetimi uygulaması için uygulanmasıdır

Diğer İOA Projeleri

 1. Araç Simülatörü – VTR / RTR : Bu proje, herkes tarafından kullanılabilir sanal bir araç simülatörüdür.
 2. Yangın Acil Durum Yanıtlama Sistemleri için IoT tabanlı Intelligent : Bu akıllı yangın karşıtı sistem, kaçınılmış kişileri zaman ve acil durum hesaplayarak yönlendirir; böylece birçok insanın hayatını kurtarabilir.
 3. Tarımsal IOT’de sebze izlenebilirlik sisteminin oluşturulması: Bu çalışmada , tarımsal IOT’deki sebze izlenebilirlik sisteminin yapısı oluşturulmuştur. Ek olarak, dikim, lojistik, tüketici süreçlerinde uygulanışı tartışır. Daha sonra mevcut bazı sorunlar analiz edilebilir.Son olarak, bu makale, gelecekte sebze izlenebilirlik sisteminin uygulanmasını öngörmektedir.
 4. Akıllı su yönetimi için IoT tabanlı referans mimarisi : İş süreç koordinasyonunu ve karar desteğini birleştiren akıllı su yönetim sistemi.
 5. Optik Fiber Algılama IOT Teknolojisi ve Uygulama Araştırması : Bu makale, IOT’nin Mevcut durumu hakkında tartışmaktadır. Sadece bu Optik algılama teknolojisi de tartışıldı değil. Son olarak, Optik fiber algılama teknolojisi ve birliği birleştirildi ve özel bir uygulama geliştirildi.
 6. Bulut üzerinde IoT için Semantik Geleceği Kullanarak Büyük Verilerin Özetlenmesi : Bu makale, Hadoop’un NMF tabanlı bulut tekniğinin dağıtılmış paralel işlemesi ile çıkarılmış özet semantik özelliğini kullanarak büyük bir veri (ör. Belgeler, metinler) özetleme yöntemi öneriyor.
 7. Akıllı Şehirlerin Bilginin İnternet İçin Bilişsel Bir Yönetim Çerçevesi ile etkinleştirilmesi: Önerilen çerçeve IOT’nin akıllı şehirlerin geliştirilmesine destek vermesini önleyen etkenleri çözer.
 8. Şeylerin İnternetinde Kaybetme: Kişisel Konum Belirleyicisi İşareti Nasıl Oluşturulur : Bu proje, birinin yardıma ihtiyacı olursa, alanın yerini belirlemek için kullanılan, IOT kullanarak kişisel konum bulma aracını gösterir.
 9. Su Hizmetlerinin İzlenmesi ve Kontrolü için Varlık Odaklı Bir Yaklaşım İnternet : Bu yazıda, su hizmeti yönetiminin monitörize edilmesi ve kontrolü için Bir IOT yaklaşımı gösterilmektedir.
 10. IOT Güç şeridi : IOT güç Şeridi, ki bu cihazdan dört adet prizden birini kontrol edebilirsiniz. Bu proje için IOT sunucusu kurmaya gerek yoktur.
 11. IOT hava istasyonu : Bu proje hava durumunu izler ve internette diaplaylar.
 12. IOT Kahve Makinesi : IOT kullanan bir kahve makinesi, herhangi bir yerde çalıştırılamaz.Bu bir demleme kuvveti, zaman gecikmesi, demleme durumu ayarlayabilir.
 13. “Gallon” Projesi – Akıllı İçme Suyu Takip Platformu : Bu proje içme suyunu izler ve analiz eder. ITO platformunu kullanarak herhangi bir yerden izlenebilir.
 14. IoT Su Debimetresi : Bu proje evde veya dairede kullanılan suyu toplar ve kullanımları veritabanında saklanır.
 15. IoT Sohbet – Cihazlar için Mesajlaşma : IoT sohbet IOT kullanıcılarının dünyanın her yerinden birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlar. Bu, IOT kullanıcıları ve bilgisayar korsanları için projelerini desteklemek için sağlam ve kullanımı kolay platform sunar
 16. Windows IoT Core Breathalyzer : Bu proje bulut tabanlı günlük kaydı ve raporlama ile internet tabanlı alkol alyzer gösterir. LCD. Bu projede kullanılan talimatları vererek kullanıcıya yardımcı olur.
 17. Windows IoT: Yüz Tanıma Kapısı : Bu projede bir yüz tanıma sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem, yetkili kullanıcıyı tespit eder ve kapıyı kilidini açar. Herhangi bir yetkisiz kişi kapıyı tıklarsa kilitli kalır ve böylece koruma sağlar.
 18. Windows IoT Çekirdeği ve Azure IoT Suite ile Jet Motor Monitörü : Bu proje, bir jet motorunun kalan faydalı ömrünü izlemek ve tahmin etmek için web ön uçlu bir birlik merkezine bağlı Windows IoT Çekirdeği ve Azure Makine Öğrenimini etkiliyor.
 19. Çalar Saat Alarmı : Çalınan alarm saati IOT’dir. Sesli mesaj için bunu verir.
 20. IoT Hareket Kontrollü Servolar : Farklı el jestleri ile servoları kontrol eden IOT Projesi. İşte parmak pozisyonuna bağlı olarak farklı renkler
 21. Intel IoT Özerk Sualtı Araçları : Göletler, deniz, okyanusun su altında oturmasını izlemek için su altında çalışan özerk bir araç tasarlandı.
 22. DIY – İnternetten Kontrol Edilen Lokomotif Araç (IoT) – Bölüm 1 (Geri Tekerleği) : Burada, yolda lego thorugh internetinin kontrol edilmesi eğlenceli bir projesi var.
 23. DigiWallet – Akıllı Cüzdanınız : Burada akıllı cüzdan önerilir. Cüzdan cep telefonuyla eşleştirilir ve cüzdanınız aralık dışında ise, bir bildirim gönderir. Bir uygulamayı kullanarak cüzdanınızı bulabilirsiniz.
 24. Kendi Hackable, Ağırlık İzleme, Metin Mesajlaşma Ölçeği’ni Mizah Anlayışıyla Oluşturun
 25. Akıllı Kampus: İnternets Things Deneme için kullanıcı merkezli test yatağı : Kağıt, kullanıcı IoT deneyleri için testbed olan akıllı bir kampüs senaryosu sunar. Sistem, ofis ortamında programlanabilir yüzeyler olarak IoT cihazları kullanır ve gerçek zamanlı son kullanıcılarla denenebilir. Yapısı, gerçekçi son kullanıcı katılımını ve ayrıca deney için deney tabanlı test yatakları sağlar.

IoT Sağlık Projeleri

 1. IoT Kişisel Sağlık Cihazları Arasındaki İşbirlikleri Kullanarak Akıllı Sağlık Hizmeti : Akıllı sağlık hizmeti sistemi, bir şahsa sağlığı hakkında geribildirim verir.
 2. Akıllı bitki sistemi : Thi sproject sıcaklık, nem gibi bitki sağlığı status.Environmental Parametrelerinin gösterir, ışık yoğunluğu denetlendiği edildi.
 3. Sağlık için bir IOT Doğru : Bu projelerin Biyosinyal izleme ile IOT kullanmanın fizibilite test eder ve sağlık izlenmesi için düşük maliyetle nasıl kullanıldığını gösterir.
 4. E-Sağlık Eldiven (Intel IOT) : Burada önerilen E sağlık eldiven hastaların vücut vitals izler ve vücut hayati mesuring ekipmana sahip olabilir server.Although son ambulanslarla saklanır, bu ambulans gelmeden önce izler ve bilgilendirilir daha iyi tedavi için doktora.
 5. IOT Tabanlı Sağlık için Güvenli ve Verimli Kimlik Doğrulama ve Yetkilendirme Mimarisi: Bir IOT tabanlı sağlık sisteminin güvenli ve etkin kimlik doğrulama ve yetkilendirme ile akıllı ağ geçitleri kullanılarak geliştirilmiştir. Akıllı E-sağlık geçitleri kaynak kısıtlı tıbbi sensörlerin yerine kimlik doğrulama ve yetkilendirme görevleri yerine getirir. Önerilen mimari son IOT tabanlı sağlık sistemleri için güvenilir bir güvenlik sağlar.
Bu yazı Çeşitli kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.