Arduino örnek programlar,uygulamalar

Arduino ile çeşitli uygulamalar, program örnekleri, projeler

 1. Arduino Hat İzleyici Robotu
 2. Robotik ARM Arduino
 3. Ses Etkin Ev Otomasyonu
 4. TV Uzaktan Kumandası Kullanan Arduino Tabanlı Ev Otomasyonu
 5. Arduino Kontrollü Güç Prizi
 6. Arduino Kapasitans Ölçer
 7. DHT11 Nem Algılayıcı Arduino
 8. 5v Röle Arduino’yu kullanın
 9. Arduino Tabanlı Renk Dedektörü
 10. Arduino Kullanılarak Dimmer Anahtarı Devresine Dokunun
 11. Kablosuz Kapı Çanı
 12. Arduino Kullanılarak Kademeli Motor Kontrolü

 

 1. RF kullanarak Arduino Ev Otomasyonu
 2. Arduino Posta Bildiricisi
 3. Arduino ve RF Verici Alıcı Modülü
 4. Arduino Hesap Makinesi
 5. Arduino RFID Okuyucu
 6. Arduino Röle Kontrolü
 7. Arduino Trafik Işık Kontrol Cihazı
 8. Arduino Kullanarak Frekans Sayacı
 9. Arduino Servo Motor
 10. Arduino’lu DC Motor Kontrolü
 11. Arduino’lu Döner Kodlayıcı
 12. Arduino LED Matrix
 13. Arduino 4 Deli 7 Segmentli LED Ekran
 14. Arduino tabanlı Dijital Termometre
 15. Arduino Güneş Tracker
 16. Arduino Işık Sensörü
 17. Taşınabilir Ultrasonik Aralık Ölçer
 18. Arduino Kullanan GSM Tabanlı Ev Güvenlik Alarm Sistemi
 19. Arduino Çalar Saat
 20. Arduino ile Bir Eğim Sensörü Nasıl Oluşur?
 21. Dijital Arduino Voltmetre
 22. Arduino’yu kullanarak DC Motorun Hız ve Yön Kontrolü
 23. Arduino kullanarak Engel Robotu Engel
 24. Arduino’ya LCD Arayüzü
 25. Yeni Başlayanlar için Temel Arduino Öğreticiler
 26. Arduino Darbe Genişlik Modülasyonu (PWM)
 27. Yeni Başlayanlar İçin Arduino Kodu Nasıl Yazılır?
 28. Arduino Seri İletişim
 29. Arduino Program Analizi
 30. Arduino Nasıl Programlanır?
 31. Arduino Nasıl Kurulur?
 32. Arduino Giriş
 33. Arduino Uno’yu Bluetooth ile Android’e Nasıl Bağlayabilirim?

Arduino Projeleri

 • DIY Arduino powered GoPro Panning Rig : Bu bir demo ve Arduino ile çalışan kamera panning teçhizat genel bir bakış. Bir Arduino Uno, LCD ekranlı kalkan, 5V Step motor ve sürücü ve bir sürü misc donanımı kullandı.
 • Akıllı Çorap Varolan Protezlerin Yeteneklerini Arttırır : Günümüzde mevcut olan protez kolları sansasyon eksikliğidir. Bu konuda birçok araştırma devam ediyordu. Bu proje, algılayabilme yeteneğine sahip olan akıllı protez çorabı geliştirdiğini, yani uygulanan basıncın, ayak üzerinde dokunulduğunun farkında olabileceğini vb. Anlatmaktadır.
 • Shining Back Canlı Set, Aklınızı ve Sesli Aklınızı Blows Etiyor : Parlayan Geri, Duo’nun canlı ritmine geçen kabloları olan bir ızgaralı yapıdır. Bu uygulama Arduino UNO’da çalışır ve Mad mapper, module8 yazılımını kullanır.
 • Gooniebox, Konuklarını Bileziklerini Çözmeye Zorluyor : Burada bir bulmaca kutusu misafirleri eğlendirmek için Arduino tahtası kullanılarak tasarlanmıştır. Katılımcı, butona ve diğer etkileşimlere basarak altındaki hazine kutusunun kilidini açmalıdır.
 • Makas ve Arduino ile Kesme Kablosu : Burada çok kaybolmuş bir otomatik kablo kesici tasarlanmıştır. Bu telin manuel olarak kesilmesi, iş büyüdükçe zaman alıyor ancak aynı zamanda endüstriyel kesiciler çok masraflı. Burada telin makaslara beslenmesi için 3B baskılı teller kullanılmıştır.
 • Bir DIY Özerk Ford Focus … Veya O Var mı? : Bu projeler, ford odaklama otomobilinin otomasyonu üzerine bir demo veriyor. Bu sistem beş kamera, ultrasonik sensör ve Arduino kullanıyor. Her kamera kendi Arduino tahtasına sahiptir. Bütün bunlar bir ana sistemle bağlantılıdır. Aracın içinde mikro görünüm, bunun iyi çalıştığından emin olmak için bağlandı.
 • Döndürme çerçevesi Dönen Bir Dijital Resim Çerçevesi : Burada atılan LCD TV’den dönen bir dijital resim çerçevesi tasarlandı. Bu ahududu pi ve Arduino kullanır. Ahududu pi görüntüleri yana doğru görüntülemek için kullanılır ve Arduino ekran çevirmek için kullanılır.
 • Square Off, High-Tech Twist ile Satranç Kurulu : Burada tasarlanan satranç tahtası satranç oyununu dünyanın herhangi bir yerinde oynamanıza izin verir. Bu en akıllı, bağlı bir satranç tahtasıdır. Arduino’yu çekirdeğini kullanarak tasarlanmıştır.
 • Kendinden Sürüşlü Üç Tekerlekli Bisiklet : Kendi kendine çalışan üç tekerlekli bisiklet, operatörün kontrolü olmaksızın kendisini bir komuta ile yönlendirir. Üç tekerlekli bisiklet kullanımı fosil yakıtlara olan bağımlılığımızı azaltır.
 • Collector, bir çeşit Reality Mixer’dir : Burada önerilen sistem, yüksek sesleri çevreden toplar ve sessizliği ortadan kaldırarak onları çalar.Sesleri topladığı sırayla çalar. Bu sistemin ayrıca dönen bir robotik stereo mikrofonu da vardı.
 • Ping Pong FM : Eğlenceli bir müzik oyunu bu projede tasarlandı. Masa tenisi FM, masa başında oynanan şarkı başına oynanan ping pongu FM’dir. Oyuncular kendi şarkılarını seçebilirler. Top kaçırılırsa, şarkı otomatik olarak yavaşlar.
 • Trafiği Kontrol Edilen Bir Saatte Özerk Olarak Kontrol Edin : Bu proje, yollarda trafik yoğunluğunu gösteren akıllı bir duvar saati görüntüler.Bu saat, trafik yoğun olduğunda düşük kırmızı renkte, trafik yoğunluğu düşük olduğunda yeşil renge dönüşen 12 RGB LED’inden oluşur. Bu LED’ler Arduino Uno panosu tarafından kontrol edildi. Akıllı telefona bağlı Arduino 1 cihazı İnternet’ten gelen trafik ile ilgili verileri alır. Buna göre LED’ler değiştirildi.
 • Galaga, 4/5 Ölçekli Mame Makinesi Olarak Yenilenmiştir : Galaga MAME arcade makinesi, ahududu pi ve MAME yazılımı kullanılarak inşa edilmiş bir oyundur. Bu proje, bu makinenin eski bir CRT kullanılarak oluşturulmasını göstermektedir. Bunun için Arduino ve IR LED’lerini kullanarak TV’yi açıp TV’den AV moduna geçmek için otomatik bir uzaktan kumanda tasarlanmıştır.
 • Sac Metal Arduino MP3 Çalar Saat : Bu projede gösterilen çalar saat Arduino, MP3 çalar, RTC ile donatılmıştır. 3.2 inç dokunmatik ekran kullanıyor. Bu kurulum bir metal levhaya yerleştirilir. Müziği çalar ve mevcut şarkıyı ve saati gösterir.
 • Bir Arduino Mega Kullanarak Kendi Elektronik Davul Setinizi Oluşturun : Bu proje, Arduino mega’yı kullanarak bir elektronik davul kiti oluşturmayı gösterir. Burada gösterilen dokuz setli drum kiti, hazır bileşenler kullanılarak inşa edilmiştir.
 • Electro Pollock : “Electro Pollock”, çalınan müziğe göre harekete geçiren özel bir çizim makinesidir. Müzik, fırçalarla servo motorları harekete geçiren bir algoritma ile analiz edilir, boyayla püskürtülen fan, elektrikli valfler.
 • Arduino Thumb Piano : Arduino’nun başparmak piyanosu Arduino Uno, bazı metal çubuklar ve ivmeölçer kullanıyor. Bu enstrümanla güzel bir müzik çalınabilir. Kalimbo olarak adlandırılmıştır.
 • Bir Şişedeki Elektronik Mesaj : Bu proje, LED’leri kullanarak şişenin içinde devre oluşturmayı gösterir. Kaydırma mesajı şişede görüntülenir.Şişeye bir devre nasıl yapılacağı aşağıda.
 • DS3231 Gerçek Zamanlı Saat Modülü ile LCD : Bu proje RTC ve Arduino’yu kullanarak Saat açıklamasını verir. Burada DS3231 kullanılır.RTC, güç yokken bile saati ve tarihi sayabilir.
 • Akıllı Oyun (Instorinstituut) : Akıllı oyun, çocukları uzun süre oyun oynarken kontrol etmek için çok yararlıdır. Bir çocuğun oyun oynayabileceği süre ayarlanır. Zamana ulaşılırsa ekran görünmez olur ve oyun otomatik olarak durur. Çocuğunun oyunu oynamaya başladığı zamanı belirten bir uyarı mesajı üste gönderilir.D25
 • Gıda Dedektörü : Önerilen proje yiyeceği tespit eder. Genellikle, gıda çeşitleri direncini ölçerek saptanır. Yiyeceklerin adı LCD’de görüntülenir.
 • Sigfox Talking Plant : Konuşan bitki twitter’da konuşacakları şekilde tasarlanmıştır. Sigfox, tesisi internete bağlayan bir ağdır. Biri, internetteki tesisin mesajlarını izleyebilir.
 • Trafik Işığı : Trafik ışıkları Arduino’yu kullanarak bu projede tasarlanmıştır. Bu projede Led lambaları trafik ışıkları olarak kullanıldı. Işık sırası Arduino tarafından işlenir.
 • Buluş Diş Fırçası : Ebeveynlere dişlerini fırçalarken ona bir bildirim gönderen akıllı bir fırça burada açıklanmaktadır. Bu yaratıcı fırça çocuk fırçalarken hoş bir müzik çalıyor. Aynı zamanda iyi bir fırçalama davranışı için bazı talimatlar verir.
 • Singing Arduino : Bu proje bir Arduino müzik çalar. Oynatılacak şarkıları seçebilen bir web sayfası mevcut. Şarkıyı belirli bir saatte çalacak zaman da ayarlanabilir.
 • Akıllı Plastik Konteyner : Akıllı plastik kutu içinde tutulan stok izler. Kullanarak kullanıcıya bir bildirim gönderir. Aynı şey web sayfasında da güncellenir.
 • Ahududu Pi’ye 15 Dolar Ekleyin : Bu projeler, OLED ekranını ahududu pi’ye nasıl bağlayacağınızı gösterir. Ahududu pi mini bir bilgisayardır;Bazen kendisine bağlı görüntü istemek gerekir.
 • Transport checker ( Transport checker, Nakliye denetleyicisi ) : Ulaşım denetimi, toplu taşıma ağına bağlı olan mobil cihaza bir bildirim gönderecektir. Otobüs numarası, varış zamanı vb. Ayrıntıları, kullanıcı mobil cihazına gönderildi.
 • Ufuk ve Pusula İçin DIY Uçuş Araçları : Bu projede MPU6050 hareket sensörü, bir uçuş simülatörü kullanılarak görselleştirilmiştir.
 • Excel Arduino Remote (Kanıt Kanıtı) : Bu proje, Arduino’yu excel sayfasına bağlama konseptini göstermektedir. Burada bir adım adım prosedür açıklanmaktadır.
 • Sizin İçin Ücretsiz Park: (Ensorinstituut) Burada tasarlanan sistem, bölgede ücretsiz park yerlerini gösterir. Ayrıca yer işgal edilirse bir mesaj gönderir.
 • Neopixel Halkalı Arduino Saat Animasyon : Proje RTC IC kullanarak Arduino saatini gösterir. Zaman bir neopixel yüzük kullanılarak görüntülenir. Neopixel yüzük ledlerin güzel düzenlenmesidir.
 • Eggzact Science : Bu sistem modern yumurta çiftliklerinde kullanılabilir. Döşenen yumurtalar bir sensörden geçirilir. Sensör, bu yumurtaları saydığını tespit eder. Bu veri web sunucusunda güncellenir.
 • Arduino UNO Gitar Pedalı : Buradaki fikir, bir gitar pedalı oluşturmak ve DSP işlemcisi hakkında bilgisi olmadan kendi dijital sesinizi oluşturmaktır.
 • 9V NiMH Şarj Edilebilir Piller için Akıllı Şarj Aleti V1 : Burada, 9vNIMh pilini şarj eden akıllı bir akıllı şarj cihazı önerilir. Şarj cihazı, pil tam olarak şarj edildiğinde otomatik olarak şarj cihazını durdurabilir.
 • Doorbell : Doorbell bir cihazın buluta bağlanmasını gösterir. Buluta bağlı olan kapı her yerden çalıştırılabilir. Verici, alıcı çaldıkça kapıyı açar ve kapıyı açmak için kullanılır.
 • Geleceğin Tren : Bu gelecekteki trenin prototipidir. Gelecekteki trenler, bilgileri yerleri gibi verecek ve yalnızca yetkili yolcular trene girmesine izin verildi. Aynı şey bu projede de açıklanıyor.
 • Sensal – All Senses Çalar Saat : Çirkin bir ses üreten bir çalar saat yerine hoş bir düşme ile sizi uyandıran bir alarm geliştirildi. Buna gün doğumu alarmı denir. Alarm, LED ışığını ses yerine açar.
 • Arduino ile Basit Bir Kokteyl Drinkbot Yap : Arduino’yu kullanarak kokteyl yapabilen bir robot gösterildi.
 • Arduino 600 Pixel NeoPixel LED Paneli : Arduino UNO ile çalışan 600 piksel neopixel Led paneli.

Arduino Sensörleri Projeleri

 • Ahşap Arduino Knocking Calculator : Bu Arduino kullanılarak yapılan matematiksel bir buluştur. Bu projede, ahşap bir kutuya vuruntu sensörünü (ses sensörü) uygulayarak bir hesap makinesi tasarlıyoruz. Matematiksel işlemleri gerçekleştirmek için Arduino programını bilgisayarda çalıştırıyoruz.
 • Smartwatch Prototipi Kolunuzu Joystick’e Geçirir : Akıllı saatler, akıllı telefonlara alternatif olarak kullanılabilir. Ancak bu akıllı saatleri çalıştırmak için başka bir el kullanmak gerekiyor. Böylece, tutulduğu elin hareketlerini kullanarak kontrol edilebilecek interaktif bir akıllı saat gösterilir. Bu, birkaç IR sensörü, piezo titreşim sensörü ve bir Arduino kartı içerir.
 • Bu Arduino G Metre, Otomobilinizin Gerçekten Ne Kadar Hızlı olduğunu gösterir! : Bu proje aracınızın ne kadar hızlı sürüşünü gösterir.Arduino’yu hızlanma sensörü ile birlikte kullanıyor. Bu proje, bu arabanın çektiği kaç tane G’yi gösteriyor.
 • MQ-2 Gaz Sensörünü Kullanan Duman Algılama : Duman algılama, MQ2 duman sensörü kullanılarak yapılır. Duman seviyesi belli bir seviyeden yüksek olduğunda zil çalmaya başlar ve kırmızı LED yanar.
 • Bir Arduino Yun kullanarak Ultrasonik Harita Oluşturucu : Bu proje ultrasonik sensör ve Arduino kullanıyor. Bu sensör ultrasonik dalgalar gönderir ve eğer engel yoksa geri yansır. Arduino, engellerin arasındaki mesafeyi, dalgaların geriye yansıttığı süreyi hesaplayarak hesaplar.Servo motor sensörü belirli açıyla döndürür.
 • Resif Kontrolörü : Reef / akvaryum bakımı biraz zor bir iştir. Bu sistem, kullanıcının tankın sıcaklığını, ışığı vb. Izlemesini sağlar. Arduino bu sensörlerin durumunu kullanıcıya gönderir, dolayısıyla kullanıcı bu parametreleri kontrol edebilir.
 • Otomatik Pet Sulama Sistemi : Otomatik evcil hayvan sulama sistemi, küvette su seviyesini izler. Su seviyesi sabitin altındaysa, su otomatik olarak suya doldurur. Su seviyesi, ultrasonik sensör kullanılarak algılanır.
 • Arduino Tabanlı Uzaklık Sensörü : Arduino tabanlı mesafe sensörü, Arduino ile birlikte 2 sensör kullanır. İki sensör kızıl ötesi yakınlık sensörü ve ultrasonik mesafe bulma sensörüdür. IR sensörü, nesnelerden sensöre kızılötesi ışığı sıçratan bir ışık kaynağına sahiptir. Ultrasonik mesafe hassas sensörü, yüksek frekanslı ses dalgalarını üretir ve mesafeyi belirlemek için eko süresini hesaplar.

Arduino Kullanan IOT Projeleri

 • IOT PCR : İnternet’e Bağlanan Düşük Maliyetli DNA Çoğaltması: PCR kısaltması, polimeraz zincir reaksiyonu için kısaltmadır. Bu işlem, DNA’nın belirli bölümlerini çoğaltmak için kullanılır. İşlem termoktirici adı verilen bir cihazda gerçekleştirildi. Burada basit bir thermocycler düşük maliyetli ve kullanımı kolay önerildi. İnternet üzerinden de kontrol edilebilir,
 • Bebek Pram İzleme Sistemi : Bebek bezine bağlı olan bu sistem sıcaklık, ivme, ışık gibi çeşitli parametreleri izleyebilir. IOT bu parametreleri sistemde izlemek için kullanılır.
 • Zihin Kontrollü Arduino Robotu : Bu proje beyinden üretilen elektrik sinyallerinde çalışan bir robotu göstermektedir. Arduino, EEG bandı gerektiriyor. Robot hareketlerine daha fazla odaklandığınızda hızlı dolaşırsanız, otomatik olarak yavaşlar.
 • Deltu Oyun Robotu : Deltu, kullanıcıyla küçük oyunlar oynayan bir oyun robotudur. Kullanıcı onu taklit etmelidir. Değilse yan yana sallar, oynatmayı durdurur ve kamerayı açar, resim çeker ve onları Instagram’a yükler.
 • Arduino Kontrolünde Robotik Balıklar Yüzüyor : Burada gösterilen robo balıkları suyun içinde yüzebilirler. Bu balık Arduino, bükülmüş PVC borudan oluşur. Bu balık uzaktan kumandayla kontrol edilebilir. Kuyruk su ile besleniyor.
 • G-Sensor Akıllı Telefonu Kullanılarak Kontrol Edilen Robotlu Araç : Bluetooth ve akıllı telefonu kullanarak robot otomobilinin kontrolünü gösteren proje. Bluetooth uygulaması, robotu kontrol etmek için kullanılır. Bluetooth alıcısı Arduino aracılığıyla robota bağlanır.
 • Arduino Tabanlı Satır Takip Robotu : Arduino tabanlı çizgi robotu, tekerleklerinde iki servo motor tarafından çalıştırılmaktadır. Servo motorlar ve ışık sensörleri, koordinasyon ile robotu belirli bir çizgi üzerinde hareket ettirerek çalışırlar.
 • Arduino Tabanlı Engel Robotu Kaçırma: Arduino tabanlı engel önleyici robot engelleri algılayarak uzaklaşabilir veya yolunu değiştirebilir. Bu proje mesafe sensörü sürücülerini kullanarak mesafe ölçümü kavramını kullanmaktadır.
 • Arduino Tabanlı Robotik ARM : Arduino tabanlı robot kolu projesi, robot kolunu kontrol etmek için Arduino tahtasını kullanan basit bir robotik projesidir. Arduino aracılığıyla emir göndererek bu kolu hareket ettirebiliriz.
 • Arduino Kontrollü Robotik Davul : Bu Arduino tabanlı proje, Arduino tarafından kontrol edilen davulcu olarak kullanılır. Suni çubuklar müziğe göre hareket ettirilir ve davul çalınır. Çubukların hareketi Arduino tarafından kontrol edilir.
 • Temel Arduino Robotik Aracı : Bu proje, Arduino robot Arduino programlama robot inşa etmek ve kontrol etmektir. Bu sayede motor kumandası ve mesafe sensörü ve robotdaki Bluetooth köle kullanarak robotumuzu bilgisayarımızla kontrol edebiliyoruz.
 • Robofish – Yüzme Arduino Robotu : Robo balıkları – ismin kendisi, bu projenin bir robofiş inşa etmek ve kontrol etmek olduğunu ifade eder.Bu projede bir balık tasarlar ve engeller atlayarak, orijinal balık gibi havuzda veya suda yüzmesini sağlarız. Engelleri önlemek için yüzücüler yüzmek ve konumlandırmak için 3 servo kullanır.
 • RSS Haberlerini Okuyan ve Konuşan Robotlar : Bu proje bizi rss feed okuma robotu hakkında açıklıyor. Rss feed’de robot projesini okuyup konuşursak, tasarladığımız robot sadece rss beslemelerini sazlamakla kalmaz, aynı zamanda insanlar gibi feed’leri de konuşabilir.
 • Kendinden Dengeli Segway Benzeri Robot Arduino : Kendinden dengeli Segway’nin çalışması, eğimi ölçmek için jiroskop kullanan ve otomatik olarak kendini ayarlayan robot gibidir. Bu proje kendisini kontrol etmek için Arduino tahtasıyla birlikte analog ivmeölçer kullanıyor.
 • Robot Arduino’dan Kaçınarak Basit Engel : Engel önleyici robot Arduino ve mesafe sensörleri kullanılarak tasarlanabilir. Bu projeyi kullanarak engelleri yolunda hisseden ve otomatik olarak önleyen bir robot tasarlıyoruz.

Arduino Tıbbi Projeler

 • IPad’den Dokunmatik Kontrol Hastanesi Yatağı : Bu kontrole yatkın hastane yatağı, Arduino’yu kullanarak iPad’den kontrol edilir. Hastane yatağını yukarı ve aşağı hareket ettirebiliriz ve fiziksel düğmelere basmak yerine ipad’deki düğmelere basarak yükseklik seviyesini ayarlayabiliriz.

Arduino Kablosuz Projeleri

 • Arduino Tabanlı Ev Otomasyonu : Arduino denetleyicisi ev aletlerini kablolu bağlantı olmadan kontrol etmek için kullanılır. Arduino tabanlı otomasyon sisteminin kablosuz bağlantısı, röle ve direnç gibi basit bileşenleri kullanır. Ev aletlerini Wi-Fi özellikli cihazı kullanarak kontrol eder.
 • Arduino Tabanlı Kablosuz Güç Ölçer : Arduino tabanlı kablosuz güç ölçer, kabul edilebilir bir aralıktaki güç birim sayısını ölçmek içindir.Projenin ana amacı, tüketilen enerjinin doğru bilgilerini kullanıcıya sunmaktır.
 • Web üzerinden Kontrol Edilen RC Araba : Bu projenin temel amacı web ve Arduino kullanarak uzaktan kumandalı bir otomobilin hareketini kontrol etmektir. Arduino kartı kullanıcının sisteminde kurulu olan yerel sunucuyu kullanarak arabayı kontrol eder. Arduino çizimi sistemde yürütüldüğünde, araba kullanıcının isteğine göre farklı yönlerde hareket edecektir.
 • Tweet-A-Watt Kablosuz Elektrik Monitörü : Arduino tabanlı bu proje, ev aletlerinin güç kullanımını sosyal medya aracılığıyla izlemek için kullanılır. Arduino, ısı daralmaları kullanarak cihazların güç kullanımını izleyecek. Sosyal medyaya bağlanarak (bu projede twitter kullandık), Arduino’yu kullanarak push mesajları alarak haberdar edeceğiz.
 • Kablosuz Çevrimiçi Uzak Satranç : Bu, bir Arduino kullanarak geliştirilen bir oyun projesidir. Bu projeyi kullanarak Arduino’yu kullanarak kontrol edilen çok oyunculu satranç oyunu geliştirebiliriz. Satranç tahtası hareketlerini kaydetmek için hareket sensörleri ile bağlantılıdır. Arduino web sunucusuna bağlı ve böylece satranç madalyonunun hareketini gösterebiliriz.
 • Xbee Wireless Accelerometer : Bu proje Arduino’yu kullanarak xbee tabanlı ivmeölçer tasarlamaktadır. Xbee, veri alıcısı olarak çalışacaktır.Arduino programlayarak, ivmeölçer sensörünün çalışmasını kontrol edebiliriz.
 • Arduino Wireless Animatronic Hand : Kablosuz animatronik el projesi robot el anı projesidir. Bu projede, Arduino’nun operasyonlarını kontrol ederek eli hareket ettireceğiz. Eldiveninde uygulanan servolar Arduino talimatlarına göre hareket edecektir.

Arduino Bluetooth Projeleri

 • Sana IMU! : Atalet ölçüm birimi Agular hızının, belirli kuvvetin, manyetik alanın vb. Ölçümünden başka bir şey değildir. Bu proje, bu verilerin ölçümünü ve Bluetooth aracılığıyla mobil cihaza aktarılmasını açıklamaktadır.
 • Arduino Bluetooth Temel Eğitimi : Bluetooth modülünün Arduino’ya bağlanması burada açıklanmaktadır. Bu projede Led şarkı mavi diş kontrolü örneği gösterilmektedir
 • Arduino Bluetooth Android ile Arduino İletişimi : Bu proje hem android hem de Arduino’ya dayalıdır; bu da android akıllı telefonun Bluetooth’unu kullanarak Arduino kitinizi kontrol etmenizi sağlar. Arduino ile iletişim kurmak için Android’in bir arabirime ihtiyacı var, Android. Bu arayüzü kullanarak, android, metin komutlarını Arduino’ya gönderir.

Arduino Ev Otomasyon Projeleri

 • Bir Ahududu Pi ve Arduino ile Bütün Bir Ev Otomasyon Sistemi kurun : Bu proje, Arduino ve ahududu pi kullanılarak inşa edilen ev otomasyon sistemini gösterir. Evdeki çeşitli parametrelerin izlenmesi için çeşitli sensörler kullanılmıştır.
 • Hareketli Kontrollü Akıllı Ev : Burada bir jest kontrollü akıllı ev sistemi önerildi. Bu proje, el hareketlerini tespit etmek için Mayo kullanıyor. Bu jestler aletleri kontrol etmek için kullanılır.
 • Intrusive Olmayan Yaşlı Akıllı Ev (NESH) : Önerilen proje, yaşlı insanlarla akıllı evleri izlemektedir. Evler farklı sensörlerle donatılmıştır.Uyandıklarında, alınan ilaç vb. Gibi bu sensörlerden gelen veriler akrabalarınıza veya velilere gönderilir.
 • Akıllı Telefonu Kullanarak Işık Sisteminizi kontrol edin : Akıllı evler bu günlerde artmaktadır. Önerilen proje akıllı ev kullanarak ev aletleri kontrol eder. Arduino, verileri işleyerek önemli bir rol oynamaktadır.
 • RF Tabanlı Akıllı Ev Otomasyon Sistemi : Bu proje RF’yi kullanarak ev otomasyonu hakkında açıklıyor. Arduino, RF’den alınan verileri ilerletmek ve cihazları kontrol etmek için kullanılır.
 • Gaz Dedektörü / Göstergesi (USB Powered) Arduino ile : Bu Arduino projesi ev otomasyonu ve güvenliğidir. Bu projede, bir sensör kullanarak gaz varlığını algılayan bir alet tasarlıyoruz ve bunu 7 segmentli bir LCD ekran kullanarak gösteriyoruz. Gaz algılama ve gösterge işlemi bir Arduino tarafından gerçekleştirilir.

Arduino Güvenlik Projeleri

 • RFID Erişimini Kullanarak Güvenlik Erişimi : RFID okuyucunun Arduino’ya bağlanması burada kodla birlikte açıklanmaktadır.
 • Arduino Tabanlı Ev Güvenlik Sistemi : Arduino tabanlı ev güvenlik sistemi, yaşam alanlarına güvenlik sağlamak için kullanılır. Bu sayede, güvenlik sağlayabilir ve hırsızlık ve hırsızlık teşebbüslerini ve kısıtlı kişilerin yetkisiz girişini önleyebiliriz.
 • Arduino Tabanlı Güvenlik Sistemi : Arduino tabanlı ev güvenlik sistemi, yaşam alanlarına güvenliği sağlamak için kullanılır. Bu sayede, güvenlik sağlayabilir ve hırsızlık ve hırsızlık teşebbüslerini ve kısıtlı kişilerin yetkisiz girişini önleyebiliriz.
 • PIR Sensörlü Arduino Gece Güvenlik Alarmı : Arduino, ev otomasyonu ve güvenlik uygulamaları için çok kullanışlıdır. Bu Arduino tabanlı gece güvenlik alarmı gece zamanlarında güvenlik sağlamak için kullanılır. Bu sayede, güvenlik sağlayabilir ve hırsızlık ve hırsızlık girişimlerini önleyebiliriz.
 • Reed Switchli Arduino Güvenlik Alarmı : Read switch projeli Arduino güvenlik alarmı, sensör tarafından herhangi bir hırsızlık girişiminde bulunulması durumunda alarm göndererek veya çalarak uyarmak için kullanılır. Bu, Arduino’ya dayanan bir ev otomasyonu ve güvenlik projesidir ve reed switch ve piezo zil sesi ile birlikte.
 • Baskılı Kutuyla Zilini Bilgilendirme : Arduino tabanlı uyarı çanı ev güvenliği tabanlı bir projedir. Bu projede, itme bildirimlerini cep telefonuna göndermek için kapı zili sınıyoruz. Kapıda birileri var olduğunda ekli resim içeren bir e-posta gönderebiliriz. Arduino programlaması, bu görevi yerine getirmek için kutu servisini itmekle birlikte çalışacaktır.

Arduino Quadcopter Projeleri

 • Arduino Tabanlı Quadcopter : Arduino ile bir quadcopter da tasarlayabiliriz. Quadcopter’ı uzaktan kumanda edebiliriz. Quadcopter, rotorlarında servo motorları kullanır ve motorları kontrol ederek dörtlüsüz hızını kontrol edebiliyoruz.
 • Açık Kaynaklı Quadcopter : Bu projede, savaş alanları gibi tehlikeli alanlarda gezinmek ve sağlamak için Arduino tabanlı bir açık kaynaklı quadcopter tasarlıyoruz. Bu, durumların gözetimi için ve ayrıca herhangi bir insanı risk altına sokmadan radyo istasyonlarına göndermek için kullanılabilir.
 • Quadcopter için Arduino Tabanlı Uçuş Kontrolörü : Bu projede, Quadcopter’ın hızını ve yüksekliğini kontrol etmek için Arduino’yu kullanıyoruz. Bunun için, Arduino uçuş kontrol cihazı tahtasını, cayro kapsamı ve ivmeölçer gibi çeşitli sensörlerle birlikte kullanıyor. Quadcopter yüksekliğini tutmak için ek sensörler sağlayabiliriz.

Arduino RFID Projeleri

 • RFID Erişim Kontrol Sistemi : RFID tabanlı erişim kontrol sistemi Arduino’ya dayanan bir ev güvenlik projesidir. Kullanıcının kimliğinin yetkilendirmesine dayalı olarak ev veya ofislere güvenlik sağlar. Yetki, RFID kartı tarafından sağlanır.
 • RFID Kedi Kapısı : Bu proje, evcil hayvan kafesi kapısını kontrol etmemize izin veriyor. Tüm süreç bir Arduino tarafından kontrol edilir. Kafesli kapı ancak evcil hayvan uygun RFID etiketini giydiğinde açılır. Bu Arduino projesini kullanarak, evcil hayvanlarımızı diğer hayvanlardan koruyabiliriz.

Arduino Lazer Projeleri

 • Kedinizi Otomatik Lazer Kulesi ile Eğlendirin : Bu proje, kedileri eğlendiren bir lazer kulenin inşasını gösterir. Arduino Uno, iki servo motor, Pan / tilt kamera montajı, seti yerleştirmek için kalay kullanıyor.
 • Otomatik Kedi Lazeri : Kedi Bot, kediniz için özerk bir lazer oyuncağıdır. Üzerine takılı servolar kullanılarak dönen (hareketli) bir lazer ışını üretir. İki servoyu, bir Arduino’yu kullanarak kedinize sonsuz keyif katabilirsiniz.
 • Fantastik Arduino Lazer Arp : Arduino lazer arp, ışık kirişleri üreten bir müzik aleti. Bu Arduino kontrollü lazer harp herhangi bir sentezleyiciye bağlandığında, ışık efektleri ile birlikte bazı MIDI ayarlarını yapacaktır.
 • Lazer Harp Tam Fonksiyonel : Lazer harp projesi, LED’ler ve lazerleri kullanarak lazer ışını demetlerini üretir. Bu Arduino tabanlı proje, foto dirençlerine bağlı olarak çalışır. Foto dirençler, basit bir lazerden lazer ışını almak için belirli bir şekilde bağlanır.
 • Lazer Labirent Powered by Arduino : Lazer labirent devresi Arduino’yu kullanarak tasarlanmış bir güvenlik uygulamasıdır. Çoğu zaman mühür deposunda hırsızlığı önlemek ve davetsiz misafirleri yakalamak için kullanılır. Bu proje, Arduino’yu lazer labirentini kontrol etmek ve labirent rahatsız olduğunda bir alarm çalmak için kullanıyor.

Çeşitli

 • Arduino 7 Segment Led Ekran ve Sayacı : Bu Arduino projesi çok basit ve kolaydır. Basit sayım işlemleri için Arduino platformu kullanılabilir.Arduino’nun artış sayma işlemini 0’dan 9’a kadar görüntülemek için bir LCD ekran (7 segmentli LCD ekran) kullanır. Yedi segment ekranı, Arduino çizimine bağlı olarak sayıları (sayıları) gösterecektir.
 • Arduino Tabanlı Alarm Saati : Arduino UNO uyumlu board’u kullanarak saat ve tarih alarm saati tasarlayabiliriz. Aynı zamanda bir LCD (görüntüleme amacı için) ve bir gerçek zamanlı saat modülü kullanır. Devrenin tamamı prototip bir kalkan üzerine inşa edilecek ve bir güç kaynağına bağlanacaktır. Piezo elektrikli zil mevcut aralıklarla çalacaktır.
 • Sokak Işıklarının Arduino Tabanlı Otomatik Yoğunluk Kontrolü : Bu projenin temel amacı, cihazları kullanarak ve güç tüketimlerini kontrol ederek gücü sürekli izlemektir. Bu ışık yoğunluğu kontrol sistemi Arduino ile birlikte LED ışıkları demetini kullanacak. LED’in çalışması ve yoğunluğu Arduino tarafından pik saatlerde ve yoğun olmayan saatlerde ışığın gereksinimi göz önüne alınarak kontrol edilecek.
 • Arduino Tabanlı Otopilot Sistemi : Bu projede, savaş alanları gibi tehlikeli bölgelerden canlı video izlemeye ve Arduino tabanlı bir uçak (otomatik pilot) sistemi tasarlıyoruz. Bu, durumların gözetimi için ve hava bilgilerini herhangi bir insanı riske atmadan radyo istasyonlarına göndermek için kullanılabilir.
 • Arduino Tabanlı Pil Şarjı : Arduino’yu kullanarak, basit bir şarj cihazı tasarlayabiliriz. Projenin temel amacı Ni-Mh pil kullanarak şarj aletini oluşturmaktır. Pil şarjı Arduino tarafından izlenebilir.
 • Arduino Tabanlı Otopark Sistemi : Bu proje bize araçların otomatik park sistemini açıklıyor. Çevredeki engellerin (araçların) yerlerini bulmak için Arduino denetleyicisi ve IR sensörleri kullanır. Bu, park alanlarında en çok kullanılan gerçek zaman hedeflerinden biridir.
 • Arduino Tabanlı Enerji Ölçer : Arduino’yu kullanarak, bir sistem tarafından kullanılan gücü (enerji) izleyebilir ve ona kısa mesajlar göndererek uyarabiliriz. Enerji seviyesi veya akım ve voltaj aralıkları bir LCD ekran kullanılarak gözlemlenir.
 • Arduino Tabanlı GPS İzleyici : Araç veya insanları Arduino’yu kullanarak izleyerek bulabiliriz. Arduino tabanlı GPS izleme sistemi, haritaları araca yerleştirmek için GPS modülünü kullanıyor. Pil ve anten gibi basit öğeleri gerektirir ancak çok düşük maliyetle Arduino’yu kullanarak bir izleme sistemi tasarlayabiliriz.
 • Arduino Tabanlı Kalp Atım Hacmi Monitörü : Bu proje, tıbbı alan uygulamaları için çok yararlıdır. Arduino tabanlı kalp atış hızı izleme sistemi Arduino ile birlikte parmak atım hızı kayıt modülünü kullanacaktır. Bu nabız algılama sensörü, nabız-plethysmography ilkesine bağlı olarak çalışır.
 • Arduino Tabanlı Kuluçka Makinesi : Arduino tabanlı kuluçka makinesi, kırsal alanlarda tıbbi koşullar fikriyle geliştirilmiştir. Bu proje teknisyenler tarafından tavukların ve bebeklerin hayatını kurtarmak için etkili bir şekilde kullanılabilir. Arduino mikro denetleyicisi, sistemin sıcaklığını kontrol etmek için kullanılır.
 • Arduino Tabanlı Aralık Aralığı : Arduino tabanlı aralıkölçer, içindeki kontrol kameraları ile eşyaları sürekli izlemek için kullanılır. Arduino’yu kamerayı ve kızılötesi LED’i kontrol etmek için kullanırız. Buz, önceden belirlenmiş her zaman aralığı için resim çekecek şekilde ayarlanmıştır.
 • Arduino Tabanlı Joystick : Arduino tabanlı joystick, potansiyometre kullanarak tasarlanmış ve bu kumanda çubuğunu kullanarak bilgisayar gibi elektronik sistemleri kontrol edebiliyoruz. Bu modül, Dijital / Analog dönüştürücü kullanarak tasarlanmaktadır.
 • Arduino Temelli Işık Dimmer : ışık sönük proje bazlı Arduino amacı her zaman, şebeke de triyağı korumaktır. Sönük devre kavşak diyotlar sayesinde bir diyot köprüsü tasarlayarak çalışır. Bu köprü, darbe genişlik modülasyonu kullanarak ampul arasındaki gerilimi kontrol edecektir.
 • Arduino Temelli MP3 Çalar : Arduino tabanlı mp3 çalar üzerinde çalışmak için serin bir projedir. Arduino hoparlörler gibi bunda bazı bileşenleri uygulayarak ses dalgalarını üretme kapasitesine sahiptir. Bu gerilim bölücü devre prensibi üzerinde çalışacak.
 • Çaba isteyen Tabanlı Osiloskop : çaba isteyen ATMEGA kontrolörü ve bu yüzden bir osiloskop olarak hareket ettiğini kullanılarak, farklı dalga formları üretebilir. Çok yüksek hızlı saat bulunmaktadır olarak çok yüksek hızda salınımlar üretebilir.
 • Arduino Temelli Bölüm Otomatik Valfi doldurun : Parça vales çoğunlukla yağmur suyu tanklarında kullanılır doldurun. Çaba isteyen bir sabit minimum bir su seviyesi tankında tutulur ve böylece, su seviyesi, en az bir seviyeye ulaştığında su valfı kontrol etmek için kullanılır.
 • Arduino Temelli Gölge alarm : çaba isteyen göre gölge alarmı ışık şiddeti değiştikçe, alarm aktive edecek bir opto duyarlı devre vardır. Majorly davetsiz tespit etmek ve ışığa bağımlı dirençler bağlı olarak bir alarm vermesi için kullanılır.
 • Çaba isteyen göre Sıcaklık Kontrol : çaba isteyen göre ısı kontrol cihazı kontrol etmek ve sıcaklık sensörü kullanılarak elemanların sıcaklığını izlemek için kullanılır. Bu önceden belirlenmiş bir seviyeyi aştığında, bu sıcaklık sensörü sürekli cihaz ve uyarıları sıcaklığını izler.
 • Arduino Temelli Termostat : Hepimiz termostat bir sıcaklık izleme cihazı olduğunu biliyorum. Bu Arduino ile bağlantılı olarak, termostat (sıcaklık sensörü) sürekli olarak, bir oda ya da cihazın sıcaklığı izleyecektir. Biz görsel olarak LCD ekran kullanılarak sıcaklık seviyesini gözlemleyebiliriz.
 • Arduino Temelli tilt detektörü : çaba isteyen göre tilt detektörü nesnelerin eğim tespit etmek için kullanılır. Bu topraklama deprem ve hareket algılama vb zamanında nesneleri eğim detektör ivme ölçer ve LED kullanan
 • Arduino Temelli Yeraltı Kablo Arıza Tespiti : ohm yasaya dayalı Bu proje çalışır. Bu çaba isteyen göre altı kablo arızası tespit projesinde, toprağa katmanlı altında kırık tellerini bulabilirsiniz. Bu teller hataları kontrol etmek için resisters ve anahtarlar kümesinin bir kümesini kullanır
 • Arduino Temelli Araç Park Sayaç : Araç park sayacı otopark giriyoruz araç sayısını sayar. Park sayısı park girişinde 2 sensör kullanılarak sayılabilir.
 • Arduino Temelli voltmetre : çaba isteyen voltmetre bir voltaj bölücü devreyi kullanarak, doğru akıma uygulanan AC gerilim sinyali dönüştürür. Gerilim bölücü devre farklı temel bileşenler bağlayarak farklı gerilimlerde çalışmak üzere modifiye edilebilir.
 • Çaba isteyen Esaslı Su Seviye Kontrol : otomatik sensörler kullanılarak su seviyesini tespit ederek bir tankın su seviyesi kontrol edecek çaba isteyen göre su seviyesi kontrol. Su seviyesi önceden saptanmış bir düzeyi arttıkça, devresi, bir alarm yayarak uyarır ve otomatik olarak kademe / pompa kapatın.
 • Arduino Kamp Led Işık : Bu kamp ışık devresi ışıkların kamp çalışmasını anlamak için LED ışıklar kullanacaktır. LED’lerin çalışma içinde Arduino kurulu ve düğmelerine basılarak kontrol edilir.
 • Arduino Noel Led Lights Bar : Bu Arduino tabanlı Noel ışıkları projesi ile çalışma çok kolay ve eğlenceli. Biz Arduino kurulu sadece basit elektronik bileşenler kullanılarak, Noel ışık etkisi ışık LED’ler ile çalışmak yapabilirsiniz.
 • Arduino Yoğurt / Bira Maker Kontrollü : Arduino kontrollü yoğurt makinesi yoğurt sıcaklık ve pişirme süresini kontrol ederek evde yoğurt hazırlamak için kullanılır. Bu sıcaklık izleme ve sıcaklık kontrolü için bir ısı alıcı için termostat kullanılmaktadır.
 • Çaba isteyen dijital voltmetre : çaba isteyen voltmetre bir voltaj bölücü devreyi kullanarak, doğru akıma uygulanan AC gerilim sinyali dönüştürür. Gerilim bölücü devre farklı temel bileşenler bağlayarak farklı gerilimlerde çalışmak üzere modifiye edilebilir.
 • ATMega32 ile Arduino Firefly Kavanoz : Arduino ateşböceği kavanoz photoresister ışık bağlı LED’lerin geçişi kontrol edecek, bu projelerin çok basit bir teknik üzerinde çalışır Arduino UNO kurulu ve ATMEGA 32. kullanarak ateşböceği etkiyi yaratma yapay bir yöntemdir yoğunluğu.
 • Arduino Hall Effect Sensörü (Gaussmetre) : Bu Arduino tabanlı gausmetre Hall etkisi tabanlı sensör kullanarak manyetik alan ölçmek için kullanılır. Bu proje manyetizma üzerinde deney için kullanılabilir. Manyetik alan şiddeti, LCD ekranda görüntülenir.
 • Ledli Arduino Icicle Işıklar : Bu saçağı ışıkları projesi Arduino kurulu ile birlikte LED’ler kullanarak çalışacaktır. LED’ler olacak ve kapalı bir dizide ve ışıkların dizisi ve anahtarlama Arduino tarafından kontrol edilebilir.
 • Arduino Çoklu Işıklar Dimer : Bu Arduino göre birden ışıklar sönük proje olarak, ışıklar birbirleriyle peşe uygulanırlar. Ve onların çalışma opto modülü kullanılarak kontrol edilir. Basamaklı lambaları veya ışıkları biraz gecikmeli de olsa açık ve kapalı bir sırayla aşağı rampalardır.
 • Arduino Müzik Çalar : Arduino tabanlı mp3 çalar basit ve kolay bir projedir. Arduino hoparlörler gibi bunda bazı bileşenleri uygulayarak ses dalgalarını üretme kapasitesine sahiptir. Bu gerilim bölücü devre prensibi üzerinde çalışacak.
 • Arduino Boyama Makinası : Bu Arduino tabanlı boya makinesi duvarlarını boyarken insan çaba ve hataları azaltmak için kullanılır. Bu proje Arduino kullanarak, gerekli alanları boyamak için step motorlar ve fırça servo kullanmaktadır.
 • Arduino Panik Alarmı : Arduino tabanlı panik alarmı proje kullanıcı bir alarm çalarak, panik alır her kullanıcıyı uyarmak için kullanılır. Piezo elektrik sesli alarm sesi üretmek için kullanılır. Bu tür çok çaba isteyen mikro kontrol paneli ve arayüz aygıtı olarak bunun için iki ana unsurları kullanır.
 • Arduino İkili Saat Powered : Biz Arduino kullanarak bir ikili saatini tasarlayabilirsiniz. Bu proje LED’ler gibi basit elektronik unsur gerekiyor. LED’ler analog saat görüntülemek için bir dizi halinde düzenlenmiştir.
 • Arduino Fiziksel Webcounter olarak Şanslı Kedi Powered : Bu proje kişi web sayfası veya web sitesini ziyaret ettiğinde bize gösterir hale getirmek için kullanılır. Şanslı kedi idol bize Arduino kullanarak web sunucusuna bu bağlayarak bunun bilmek yapacaktır. Bu proje LED ve servo motorlar gibi basit donanım bileşenlerini kullanır.
 • Arduino Enerjili Cep Telefonu : Cep telefonu onun Li iyon pili kullanarak Arduino şarj edebilirsiniz. Bu Arduino destekli cep telefonu projesi diyot ve direnişçiler gibi basit unsurları kullanarak, uygulamaları şarj için faydalı olacaktır.
 • Arduino Poker Tablo Powered : Arduino tabanlı poker masası poker masa etrafında ışıklı ışıklar üretmek için kullanılır. Bu proje Arduino bağlı olan yerel sunucuda, üzerinde barındırılan web sayfasını kullanarak çalışır. Biz de bir cep telefonundan kontrol edebilirsiniz.
 • Çaba isteyen PWM LED kontrol : Bu projede, darbe genişlik modülasyonu teknikleri ve Arduino kullanılarak bir LED parlaklığını kontrol eder. Arduino kurulu temel sabit donanım bileşenleri ile ve darbe genişliği modülasyon tekniğidir değişir en çok dalga genişliği olarak doldurulmuş, LED parlaklığı da değişir.
 • Arduino Oda Sıcaklığı Monitör : Bu proje bir termostat ve Arduino kullanarak bir odanın sıcaklığını izlemek için bize yardımcı olacaktır. Biz http sunucusu api kullanarak sıcaklığını izleyebilir ve sıcaklık ve oda koşulları hakkında kısa mesaj gönderebilir.
 • Arduino Zamanlayıcı : Arduino kendinden zamanlayıcı zamanlayıcı devre olarak kullanılabilecek bir temel Arduino projesi. Zamanlayıcı LED göstergeye kullanılarak gösterilecektir. Bir led ışık aynı zamanda görsel zamanlayıcı göstermek için kullanılır.
 • Arduino Siren Ses Alarmı : Arduino siren sesi alarm projesi Arduino platformu kullanarak güçlü görsel-işitsel uyarı cihazı tarafından bir uyarı yapmak için kullanılır. Bu devre bir uyarı sinyali olarak bir yüksek, ağlayan bir ses üretmektedir. Ve bir LED görsel uyarı sağlar
 • Arduino Stok Lamba : stokları önceden tespit edilen seviyeye ulaştığında Bu Arduino tabanlı stok alarm lambası yanıp sönen açtı kullanıcıyı uyarır. Bu devre hisse senetleri hakkında bir uyarı yapmak sunucusuna bağlanmak gerekir. Bu internet tüm stokları kontrol etmek için bize zaman kazandıracak.
 • Otomatik Kamera Shutter Anahtarı : Arduino geçen zamandan sonra kamera deklanşör kontrol etmek için kullanılır. Bu Arduino kurulu ve bir kamera arasında bir arayüz gerektirir. Bazı elektronik bileşenler kullanarak, Arduino bir kablo aracılığıyla Arduino kartına bağlı kameranın deklanşör, kapatmak için komutlar gönderebilir.
 • Arduino ile Otomatik Kafa Takip : Arduino tabanlı kafa takip sistemi tilt algılamak için kullanılır. Tilt algılamak için Arduino jiroskop ve 3 eksenli ivmeölçer kullanır. Bu projenin nihai hedefi benim RC planör kamerayı kontrol etmektir.
 • Bir Arduino ile Led sönen : Bu sadece bir yol açtı ve rezistörünün kullanan çok basit Arduino projesi. Led bir resister tarafından ve bizim bilgisayarda Arduino kodu çalıştırarak Arduino kartına bağlanır, biz bir hediye gecikme süresi ile yanıp yol açtı yapabilirsiniz.
 • Gözler Arduino Kabak Yanıp sönen : yanıp sönen gözler çaba isteyen kabak komik ve korkutucu bir fikirdir. Bu projede biz kabak onun gözünde led yanıp ile servo yardımı ile hareket etmek olun. Kabak ve hareketi, bir düğme ve bir Arduino ile kontrol edilir.
 • Ledler Sketch Yanıp sönen : Bu, led ışık açık ve kapalı süresini ayarlayarak, yanıp kontrol edebilecek basit bir Arduino projesi. Bizim bilgisayar kodu çalıştırarak, biz ve özellikle aralıklarla LED kapalı yapabilirsiniz.
 • Beyin dalgası Arduino tarafından Protez ARM Powered : Bu Arduino kullanarak büyük bir proje fikri olduğunu olacak gerçek zamanlı olarak engelli insanlar için çok yararlı. Beyin dalga powered protez kol proje insan düşünceler robotik elini hareket edecektir. Ve bu modül Arduino kurulu ve Mindwave Mobil kulaklık kullanır.
 • Alkol Mikrofon : Alkol mikrofon kan alkol içeriği seviye veri setlerinin bilgi toplama bazında çalışmalar için bir sistemdir. Hepimiz niyet ve amaçlar için, standart bir mikrofon farksız görünen bir cihazla kişinin itidal ölçebilir.
 • Bir Sensörü Otomatik olarak (Kalibrasyon) Kalibre : Bu Arduino projesi kullanarak, algılayıcısı tekrar ayarlayabilirsiniz. Bazen sensörlerin çalışma verimi zaman azalacaktır. Düzgün ve etkili sensörler çalışmak için, onları kalibre etmek gerekir. Bu Arduino tarafından yapılabilir.
 • Hücresel Sensör Sentinel : hücresel Sentinel projesi Arduino platformu dayalı bir uzak alarm sistemi oluşturmak için GSM kalkanı kullanır. Bu sistem basınç sensörü bağlı olması ile cep telefonunuza kısa mesaj göndererek saniye içinde sizi uyaracaktır, ev ve ofis kapılarında uygulanan hareket sensörleri.
 • Jetonlu Önerileri Makinası : sikke esaslı danışma makine bunu içine bozuk para eklemek zaman size bir tavsiye veren bir şeydir. Temel olarak, bu sikke işletilen makineden fikir edinmek için, biz para yerleştirerek sonra düğmeye basmanız gerekir.
 • Arduino bir IOS Cihazı bağlayın : Biz elma telefonu (veya herhangi bir iOS bazlar elektronik aygıtı böyle ben ben telefon olarak ped) Arduino bağlanabilir ve biz onunla çalışabilir. Proje bize bağlamak ve iOS cihaza nasıl çalışılacağını, bildireceğiz.
 • Arduino ile bir röle kontrol : Bu projede, bir Arduino kullanarak röle kontrol ederler. Jumper teli röleye bağlı ve yönetilir. Hiçbir aygıt rölesi bağlandığında, led hiçbir güç durumunu göstermek için yanacaktır.
 • Kontrol LED Açık / Kapalı IR Uzaktan Ve Arduino ile : Bu projenin temel amacı Arduino ve uzak yardımıyla elle led ışıkları kontrol etmektir. Biz biz gönderme ve Uzaktan kumandadan gelen kızılötesi sinyali alarak açmak ve kapatmak anlamına gelir, led çalışmasını kontrol etmek için bir IR uzaktan kumandasını kullanın.
 • Wii Mote joystick ile kontrol Servo Motorlar : Bu projede, bir joystick kullanarak servo motorların hareketini kontrol eder. Biz onun hareketini kontrol etmek için Arduino kurulu ile birlikte irade zerre kumanda kolunu kullanın.
 • Bir Potansiyometre (Analog Giriş) kullanarak Led An Yanıp sönen Oranı Kontrol : Bu projede, potansiyometre ile liderliğindeki bir yanıp sönen hızını kontrol ederler. Potansiyometre yol için akım akışı ile ve böylelikle direnç ve kontrol etmek için kullanılır. Yani, led için akan akım bağlı olarak biz açtı ve kapatma yapabilirsiniz.
 • Tek hücreli bir pil cihazı oluşturma hücresel pil yaklaşık 1.6 volt 1.4 volt olacak. Biz Arduino analog Oku fonksiyon kütüphanesi kullanılarak akünün voltaj seviyesini ölçebilir. Pilin voltaj seviyesine bağlı olarak ledler yanacaktır.
 • Bir Sensor bir vuruş Algılama (Knock) : vuruntu sensörü, araç motoruna ciddi hasara neden olabilir motorun kıvılcım ya da patlama önlemek için kullanılan bir cihazdır. Arduino kullanarak biz motorlarında darbe algılayabilir ve hasardan aracın önleyebilir.
 • Arduino ve DS1307 ile Dijital Saat : Bu projede biz Arduino ve DS1307 gerçek zamanlı saat zamanlayıcı IC kullanarak bir dijital saati yapacağız. Bu IC bir LCD ekran aracılığıyla ikili biçimde yıl, ay, tarih, saat, dakika ve saniye bilgilerini sağlar.
 • Dijital Şifreli Kilit : Bu Arduino kullanarak bir güvenlik uygulamasıdır. Arduino basamak veya kombinasyonları kombinasyonu ile, kapı kilidi kontrol edecektir. kullanıcı kilitlemek ve sayılar ve rakamlardan oluşan altıgen anahtar pad üzerinde basamak basarak kapıyı kilidini açabilir. Bu altıgen anahtar pedi Arduino ile ara yüz ve çaba isteyen kroki (programlama) tarafından kumanda edilebilir.
 • Kir Basit POV Led Ekran : POV görme kalıcılığını anlamına gelir. Biz led ve Arduino bir demet kullanarak bir POV led ekran tasarlayabilirsiniz. pov bir nesneye sallayarak karşılaştığımız bulanıklık vizyonudur. Bu projede, farklı hızlarla hareket ediyor whenthey lcd ekrandaki harfleri ve karakterleri görüntülemek.
 • Bir 3d Denetleyici ile DIY Gaming : Bu projenin ana hedefi bir Arduino kullanarak 3dimentional eli konumlandırma sistemi yapmaktır. Bu projede işlevsellik görünüş korumak. Biz görsel 3D görünümde eli konumlandırma gözlemleyebiliriz.
 • DIY Müzikal Anahtar Tar : Arduino anahtar katran Arduino kurulu tarafından kontrol edilen müzikal sesi oluşturmak için kullanılır. Arduino Dizeleri takılarak ve bunları kontrol ederek biz anahtar katran gelen ses üretebilir. Keytar ait dizeleri perde dokunur zaman, sistem bir ses çıkaracaktır.
 • DVD Oynatıcı Bir VFD Saat dönüştü : Bu projede, kırık DVD oynatıcı çok amaçlı saat olarak çalışmak için de açıktır. VFD (vakum florasan ekran) sürücüsü DVD oynatıcıdan saati tasarlamak için Arduino ile birlikte kullanılır.
 • Elektronik Hafıza Oyunu : Bu Arduino kartı kullanarak bir eğlence dolu bir projedir. Bu elektronik hafıza oyunu projede, kullanıcının hafıza gücünü test etmek için bir oyun tasarlamak. Bu proje direnişçiler ve led gibi basit bileşenleri kullanır.
 • E-Sleeper – Uyku Modu On Your Pet Put : Bu bizim hayvanları ile başa çıkmak için tasarlanmış bir projedir. Bu projede biz, e-uyuyan olarak bilinen bir Arduino kullanarak bizim hayvan uykulu ve sakin hale getirmek için bir evcil hayvan yatağı tasarımı. E-uyuyan farklı sesler oynamak ve sürekli yanıp sönen hızında led ışıkları yaktı olacaktır.
 • Fade Bir LED’ler Parlaklık (Fade / Fading) : Bu Arduino komutları bağlı liderliğindeki ışığı kaybolur basit bir projedir. Bu proje karınca karmaşık mekanizmasını kullanmaz. Biz sadece rezistörünün kullanın ve bir bu açmıştır. Led solmaz Arduino aracılığıyla kendisine izin akım yukarı bağlı (parlaklığı ayarlayın) olacaktır.
 • Arduino ile ve dışarı Led Fade : Bu projede, Arduino kurulu led kaynağını kontrol etmek için kullanılır. Arduino bağlı ledi resister akım geçişinin bağlı ve dışarı solacak.
 • Fan hızı sıcaklık ve Arduino ile kontrol : fan hızı kontrol projesi, sıcaklık seviyesine bağlı olarak fanın hızının kontrol edilmesi için, küçük ve büyük sanayi kullanılır. Bu proje esas olarak fanın çalışmasını kontrol etmek için bir sıcaklık sensörü ve Arduino kullanır.
 • G-Arduino Otomatik Bahçe tesisi : Bu proje ‘G-Arduino’ an Arduino tarafından kontrol edilen bir otomatik bahçe cihazdır. Bu proje atmosferde toprak nemini ve nemi dikkate üzerinde çalışacak. Otomatik bahçe sistemi sensörleri gibi basit elektrikli parçalar kullanılarak uygulanabilir.
 • Dev 6 Ayak Disko Topu Müzik Visualizer : Bu futbol disko görselleştirici bir Arduino kullanarak bir parti zamanı projedir. Büyük ölçekli disko topu müziğe göre ışık efektleri üretmek için kullanılır. Futbol bir Arduino kullanılarak kontrol edilir LED ampuller ile doldurulmuş.
 • GPS kedi izleyici : Bu Arduino tabanlı kedi izci proje GSM teknolojisini kullanarak bizim hayvan izlemek için kullanılır. Bu alet pet ve Arduino kroki çalıştırarak bağlıdır, bu tür haritalarda olduğu gibi gerçek zamanlı olarak bizim pet, yerini bulabilirsiniz.
 • Bir Güvenlik Tuş içine bir Nes Kontrolörü Hack : Bu projede bir NES denetleyicisi kesmek ve bir güvenlik tuş takımı olarak kullanabilirsiniz. Çaba isteyen bir NES işlemini kontrol etmek için kullanılır. Hacklendi denetleyici kullanarak tuşları kullanarak, kapı kilidi gibi güvenlik sistemleri olarak kullanılabilir.
 • Arduino ile EEG Oyuncak Hacking : Biz Arduino kullanarak EEG oyuncaklar kesmek olabilir. Bir insan aklı esnek bir arayüz kullanarak biz belli baud oranı ile EEG oyuncak verileri okuyabilir.
 • Arduino kullanma Yüksek Hızlı Fotoğraf : yüksek hızlı fotoğrafçılık kamera tetikleyerek hızını kontrol ederek, bir Arduino kullanılarak elde edilebilir. Biz yüksek hızlı fotoğrafçılık almaya opto coupler, tripod ile dijital kamera ve bir tetikleme cihazı kullanmak.
 • Ev yapımı Röntgen Makinesi : Bu proje Arduino kullanarak basit ev yapımı röntgen makinesi vardır. Biz bu proje ile şeylerin içinden görüp şeyler ve maddelerin röntgen görüntüleri yakalayabilir.
 • Etkileşimli Oyun Denetleyici : Bu interaktif oyun kontrolörü proje oyun uygulamalarında kullanılır. Biz el Arduino ve bazı hareket sensörleri bağlı bir oyuncak kullanarak oyun oynamak kontrol edebilirsiniz.
 • Bir Arduino A Rotary Phone Dial Arayüz : Projenin temel amacı, bir Arduino ile döner telefon kadranı ve bunun yapım kullanımını arayüz etmektir. Arduino kroki ekranda döner kadran çalışmasını görüntülemek için bilgisayarda çalışır.
 • Maya ve 3D Studio Max ile Arayüz : Bu projede, Maya ve maksimum 3D stüdyo ile Arduino arayüzü. Servo motor ve bazı kullanarak biz de çizimini çalıştırarak, bilgisayardaki 3d görüntüyü görebilirsiniz el ile de modelini hareket edebilir.
 • Kara Şimşek Etkisi Kroki : Arduino LED’ler ve rezistörünün kullanarak şövalye binici efekti oluşturmak için kullanılır. Bu açıklama, komşusunun kaydırılır bir LED ışığı gibi görünecektir böylece LED’ler belirli zamanlama ve kapanacaktır. Arduino sisteminde çizimi çalıştırarak LED’lerin geçiş kontrol edecektir.
 • Leap Motion Tilt Mermer Labirent : mermer labirent projesi eğim Bu sıçrama hareketi Arduino dayanmaktadır. Bu proje labirent karo kontrol etmek hareket sensörü ve Arduino kullanır.
 • Düşük Maliyetli Küresel Uydu Iridium ile Sinyal : Arduino merkezli küresel uydu sistemi izleme uygulamalarında çok yararlıdır. Bu sinyal alımı için bir Arduino uyumlu iridyum uydu alıcısını kullanır. Aynı zamanda uydu konumlandırma hakkında kullanıcıya kısa mesaj gönderebilir.
 • Bir Led Çubuk Grafiği Ekran (Çubuk Grafiği) Arduino olun : Bu projede biz Arduino kullanarak LED’lerin bir demet geçiş kontrol ederler. LED çubuk direnişçiler aracılığıyla bağlanır. LED yatak direnişçiler aracılığıyla akım alır ve aynı zaman aralıklarında, açık ve kapalı LED’leri yapacaktır.
 • RGB Kombinasyon Kapı Kilidi olun Bu Arduino kullanarak bir ev otomasyonu ve güvenlik temelli bir projedir. LED’lerin RGB kombinasyonu kilitlemek ve kapı kilidini açmak için kullanılır. Arduino kroki güvenlik kilidi olarak RGB çalışma modülü programlamak için kullanılır.
 • Wiifit kullanma Kontrollü Mermer Labrynth : Bu oyun Arduino dayalı tasarlanmıştır. mermer Labrynth Arduino ile arabirim wiifit, kontrol etmek için kullanılır. Arduino çizim wiifit ayarlanabilir hareket sensörleri değişimi, algılayarak labrynth hareketini kontrol eder.
 • Arduino ile Yapılan Metal Dedektörü : Biz bir Arduino kullanarak bir metal detektörü tasarım Bu projede. bu cihaz dokunmadan, bir metal varlığını tespit etmek için kullanılır. Arduino göre metal dedektörü indüktif algılama ilkesi üzerinde çalışacaktır.
 • Arduino tarafından Zihin Kontrollü Nerf Gun : Bu aklın kontrollü nerf nöbetçi tabancası insan zihni sinyallere göre çalışır olacaktır. Biz tekleme kaçınarak kontrollü bir zihin (mind dalga okuma) arayüzü kullanır. Zihin kullanarak bu silahın çalışmasını kontrol edecektir Arduino kurulu arayüzünü okuyun.
 • Yansıtmalı Shack Işıklar Çöl Arduino Yukarı : Bu ayna kulübe ışıklar proje Arduino kurulu kullanarak güzel ışık efektleri sağlıyor. Bu kulübede dış ayna şeritleri ekleme ve içlerinde özel Arduino kontrollü elektronik malzeme yükleyerek yapılabilir açık bir projedir.
 • Çoklu Dokunmatik Ekran Müzik Kontrolörü Arduino : Bu projenin temel amacı, bir Arduino ve IR kullanarak, bir dokunuş müzik sistemi kontrol etmek tabanlı bir sistem tasarlamaktır. Biz parmaklarımızı kullanarak touch pad veya dokunmatik ekran ile müzik kontrol edebilirsiniz.
 • Müzikal Midi Ayakkabı : Biz yürürken Bu proje biz bunları normal ayak sesleri müzikal tonları üretecek. Giydiğimiz ayakkabı sokulan bir kuvvet duyarlı direnişçi yoktur. Kuvvet duyarlı dayanıklık ses üretmek için bir Arduino ve piezo zil bağlanır.
 • Açık Kaynak Game Boy : Bu Arduino platformu dayalı tasarlanmış bir oyun projedir. Bu projede biz bir joystick kullanarak çalınabilir bir oyun tasarlamak. LCD oyun ekranı görsel olarak oyunu görüntüleyebilmek için kullanılacaktır.
 • Sıvı azot ile bir Arduino Hızaşırtma Bu projede sıvı azot kullanarak bir Arduino saat hızını arttırmaya çalışmaktadır. Arduino kurulu sıvı azot içine daldırılarak, onun saat hızı nedeniyle sıvı N2 kriyojenik sıcaklık artar. Bir LED saat hızdaki değişikliği belirtmek için kullanılır. Sarı LED düşük olması nedeniyle sıcaklıkların nedeniyle bant aralığı artışına yeşil renge dönüşür.
 • Işık Yoğunluğu Değişiklikler (Tonepitchfollower) gibi farklı Seslerini oyna bu projeyi kullanarak, LDR ışık yoğunluğu ile kontrol hoparlöre bir zift değiştirilebilir müzik sesi çalabilir. Biz LDR etrafında elimizi taşıdığınızda, böylece böylece ışık yoğunluğunu değiştirebilir biz müzik tonun perdesi değişebilir.
 • Saksı Bitki Koruyucu : Bu Arduino tabanlı projeyi kullanarak biz saksı bitkileri koruyabilir. Bu bitki koşullarını tespit etmeye nem / nem sensörü ve sıcaklık sensörü kullanılır. Bitkinin durumunu izlemek için, görsel olarak okumaları gözlemlemek için bir LCD ekran kullanır.
 • Yakınlık Sensörü Kişisel Perili Ev otomatikleştirme için : Bu Arduino dayanan ilginç bir projedir, perili ev efektleri oluşturmak için. Bu proje animasyon perili ev misafirimiz varlığını tespit etmek ve LED ışıkları ve fotoğraf transistör kullanarak korkunç ışık efektleri oluşturmak için kullanılır.
 • Rainboard – Rgb Led Gökkuşağı Fader : Bu gökkuşağı Fader etkisi projesi Arduino ve LED ışıkları kullanılarak tasarlanmıştır. Bu proje Arduino sadece 3 dijital iğneler kullanılarak LED’lerin parlaklık seviyesini kontrol etmek için kaydırma kayıt ve darbe genişliği modülasyon tekniği kullanır.
 • Bir Dijital Değeri (Dijital Okuma Dizi) oku : Arduino kullanma seri port iletişim kurmak için en iyi yöntemdir. Bu projeyi “Dijital seri okuma” olarak Arduino kullanıcı ve yerleşik ‘seri kütüphanesinde’ tarafından sağlanan dijital veriyi okuyacak biz ekranda görmek mümkün olduğumuz kullanıcının bilgisayarına bir seri iletişim kuracak.
 • (Analogread Dizi) bir Analog Değerini oku : Arduino kullanma seri port iletişim kurmak için en iyi yöntemdir. Bu “Analog okumak seri” projesinde, Arduino kullanıcı ve yerleşik ‘seri kütüphanesinde’ tarafından sağlanan analog veriyi okuyacak kullanıcının bilgisayarına bir seri iletişim kuracak.
 • I2C, TC04 Sensörler ve Arduino kullanarak sıcaklığın okunması Bu proje, her seferinde 3 farklı yerlerde sıcaklıkları ölçmek için, Arduino birlikte I2C iletişimi kullanır. Bir seferde bir odanın içinde, dış sıcaklık ölçümü için yararlıdır.
 • Uzaktan Smartphone ile Ağır LCD TV Kontrol : Bu projede, bizim akıllı telefon kullanarak bir LCD TV çalışmasını kontrol edebilir. Tv kontrol mekanizması Arduino kullanarak akıllı telefondaki uygulanmaktadır. Bu modülü kullanarak, biz Kanal değiştirmek ve hacmini ve televizyonun ekran yönünü değiştirebilir.
 • Arduino Dayalı Retro Oyunları Konsol : Bu Retro oyun konsolu projesi kendi oyun tasarım ve oyun oynamak için kullanılır. Bu modül çalışmaları Arduino dayalı. Biz oyun oynarken bir oyun konsolu arayüzü için bu projeyi kullanabilir ve aynı zamanda kontrol etmek veya bunları izlemek için başka bir elektronik cihaz arayüz olabilir.
 • PC’den Kontrollü RGB Lamba : Bu projenin temel amacı, bir Arduino kullanarak bizim bilgisayardan RGB lambasını kontrol etmektir. RGB lamba bir modül sisteme bağlanır. Biz sistemde Arduino kroki çalıştırarak RGB ışığı kontrol edebilirsiniz.
 • Arduino By RGB Likit Kristal Ekran Öğretici : Bu projeyi kullanarak, LCD ekranın rengini değiştirebilirsiniz. Arduino kurulu Arduino programlama ile kontrol etmek LCD ekrana bağlanır.
 • Sert Rock Arduino Nasıl Rocker Ölçeği tedbirler Rocker ölçekli rock müzik aleti çalma yoğun ve mukavemet seviyelerini ölçen bir cihazdır. Bu proje sensörler kullanılarak ses seviyelerini ölçmek için Arduino kullanır.
 • Arduino Kodu Rotary Encoder Eğitimi : Döner kodlayıcı tekerleklerin dönmesini ölçmek için kullanılan bir açısal ölçüm cihazıdır. Bu projede biz döner kodlayıcı çalışmasını kontrol etmek için bir Arduino tahtası kullanın.
 • Gizli Tespit Kapı Kilidi Knock : Bu ev güvenlik tabanlı proje kilitlemek ve gizli darbelere tarafından kapı kilidini açmak için kullanılır. Arduino kurulu tabanlı proje kapısına bağlandığında, sensörler kapı çalındı algılar ve vuruş beslenen kapı vuruş dizisi ile eşleşirse, o zaman kilit açılır. Aksi halde kapı kilitlenir.
 • Arduino By Kendinden Kılavuzu Golf Kulübü Taşıyıcı : Bu projeyi kullanarak, oyuncak araba, bir golf sopası taşıyıcısı olarak çalışmaya yapabilirsiniz. Oyuncak arabanın parçalarını sökmeden sonra arabada bizim devresini uygulamak. Devrenin çalışması, daha sonra bir Arduino tarafından kontrol edilir.
 • Arduino ile sıcak ve soğuk Algılama : Biz Arduino kullanarak sıcak ve soğuk maddeler hissedebilir. Sıcaklık sensörleri LED’ler ile birlikte Arduino bağlanır. LED’ler parlayan göre maddelerin ısısını temsil etmek için kullanılır.
 • Basit Toprak Nem Sensörü – Arduino Projesi : Bu proje toprağın nem seviyesini tespit etmek için kullanılır. Toprak nem sensörü Arduino kartını kullanarak kontrol edilir. Bir LED toprakta düşük nem düzeyini belirtmek için kullanılmaktadır.
 • Arduino Ve Işık Sensor Kullanımı SNF Davul Midi Eldiven : Bu Arduino tabanlı proje midi sesi müzik Piezo zile ve LDR rezistörünün kullanarak sesler üretmek için kullanılır. LDR sensörleri bir eldiven içinde düzenlenmiştir. Bunlar LDR sensörler onları basarak midi sesi üretmek için kullanılır.
 • Ses-To-Işık Parçacık Işık Kutusu : Işık kutusu projesine ses Arduino kartı kullanılarak tasarlanmıştır. Bu projede biz ses girişi vererek ışık efektleri oluşturabilir. Çaba isteyen LED’ler çevre ses sinyalini alır ve ışık efektleri üretir ışık kutusu içinde düzenlenmiştir.
 • Uzmanlaşmış Şemsiye : uzman şemsiye görsel efektler ve ses efektleri oluşturmak için LED’ler ve hoparlörleri kullanacak bir Arduino tabanlı bir projedir. İR mesafe ölçüm sensörü birine yaklaşmaktadır ve LED’ler bir alarm sesi duyulur ışık efektleri ve şemsiye hoparlörlerin üretmek için yanacaktır zaman mesafeyi ölçmek için şemsiye düzenlenir.
 • Basın Düğme A Led Açma : Bu Arduino projesi çok basittir. Biz Arduino kartına bağlı bir düğmeye bastığınızda, Arduino bağlı LED yanacaktır. Bu, düğmesine basarak (LED durumunu değiştir) devreye girer ve çıkar anlamına gelir.
 • Sıcaklık Arduino röle Kontrol : sıcaklık kontrollü röle projesi, sıcaklık seviyesine bağlı olarak fanın hızını kontrol etmek için endüstrisinde de kullanılır. Röle çaba isteyen çizim kullanılarak kontrol edilir sıcaklık sensörü ve bir DC fan, bağlanır.
 • Metin Uzaktan Ekran Mesajı Tabanlı : Kısa mesaj tabanlı LED ekran proje bir GSM modülü tarafından kısa mesaj göndererek, bir LCD ekranda karakterleri görüntülemek için kullanılır. Arduino gsm işletme ve LCD ekran kontrol etmek için kullanılır.
 • Inebriator Arduino Powered Kokteyl Maker : inebriator proje ev partilerinde kokteyl yapımcısı olarak kullanılır. Bu Arduino tabanlı proje özellikle miktarda likör farklı türde karıştırmak için kullanılır. Alkol miktarı Arduino kullanılarak kontrol edilir karıştırılır.
 • Arduino ile Led Parlaklık veya Fan Hızı : Bu Arduino tabanlı proje LED’in parlaklığını kontrol etmek için kullanılır veya Arduino programlama kullanarak fan hızını kontrol edebilirsiniz. Bu proje transistör ve led ve fan kaynağını kontrol etmek potansiyometre gibi basit parçaları kullanır.
 • Sihirli Kristal Mood Topu Arduino : Bu sihirli ruh hali top proje, kullanıcının ruh ve bedeni sıcaklığına bağlı olarak rengini değiştirmek için, bir Arduino tabanlı bir tanesidir. Sıcaklık sensörleri, kullanıcının vücut sıcaklığını ölçmek için kullanılır ve bunlar artarak kendi rengini değiştirmek ve sıcaklık azalmaya LED’ler için komut göndermek.
 • Perfboard için Breadboard dan Mintduino Transferi : Arduino tabanlı proje prefboard olarak kullanmak için ekmek tahtası dönüştürmek için kullanılır. Bu proje ATMEGA denetleyicisi kullanır ve Arduino ile birlikte reset düğmeleri.
 • Sinyal Bisiklet Ceket çevirin : Bu projenin temel amacı Arduino kullanarak bir sinyal ceket tasarlamaktır. kişi o yönde hareket dönüşünce sinyalizasyon ceket, otomatik sağ ve sol sinyallerini görüntüleme edilecektir. Bu proje Arduino ile birlikte Lilly ped LED kullanır.
 • Bir Manyetik Kart Okuyucu içine Kişisel Arduino çevirin : Bu projede manyetik şerit verileri okumak için Arduino kullanın. Şimdi, günün önemli verilerin çoğu manyetik kartlarda yürütülmektedir. Bu yüzden Arduino kullanarak kendi ve temel düzeyde manyetik kart okuyucu inşa etmek için bir kolay yolu, bir manyetik kartta saklanan dijital veri okumak için.
 • Heyecan Mood Işık : Arduino doğrudan wifily modülünü kullanarak herhangi bir kablosuz ağa bağlanabilir. Bu yüzden Arduino kullanın twitter ambiyans ışıklandırması tasarımı. Bu projede biz twitter dan tweet bilgi toplayarak rengini değiştiren bir LED ışığı tasarlar. Arduino sosyal medya ile LED ışığı bağlamak için kullanılır.
 • İHA Casus Uçağı Arduino kullanma : Bu projede biz Arduino tabanlı casus uçağı (İHA – insansız Arial araç) tasarımı böyle savaş alanları olarak tehlikeli bölgelerde gezinmek için. Bu durumların gözetimi için kullanılabilir ve ayrıca hava durumu bilgilerini toplamak için.
 • Bir Led (Analog In-Out Seri) Dim A Potansiyometre kullanın : Bu projenin temel amacı inci potansiyometre tarafından kontrol edilebilir bir LED tasarlamaktır. LED ampulün aydınlatma (dalga boyu) kontrol edecek potansiyometre tarafından izin akım. LED’in rengi potansiyometresinde akım (izin direnci) ile birlikte değişecektir.
 • Değişim Gears Helping için Dişli Çubuk Titreşimli : Bu titreşimli dişli projesi acemi sürücüleri yardımcı olacaktır araç vites değiştirmek için bunları belirtmek için. Bu Arduino tabanlı proje aracın hızını karşılaştıran dişli durumunu izler. Arduino bu uygun hız vites kombinasyonu değilken vites değiştirmek için sürücü bildirir.
 • Arduino ile VK 2wd Elektrikli Araba : VK elektrikli araba projede, elektrikli araba kontrollü bir Arduino tasarlar. Bluetooth modülü kullanarak, biz de bizim akıllı telefon kullanarak bu elektrik arabayı kontrol edebilirsiniz.
 • Web Tabanlı Servo Kontrollü Arduino : web tabanlı servo kontrol projesi Arduino dayalı tasarlanmıştır. Servo motorun hız Arduino tarafından izlenir ve biz hızını kontrol edebilir (bizim bilgisayar kullanarak) web sunucusuna bu Arduino bağlayarak edilir.
 • İnternet sitesi Ziyaretçi flaşör Noel Bell Arduino : Bu proje kişi web sayfası veya web sitesini ziyaret ettiğinde bize göstermek için kullanılır. Noel çan bize Arduino kullanarak web sunucusuna bu bağlayarak bunun bilmek izin verir. Bu proje web sayfası veya web sunucusu ile birlikte basit gibi donanım bileşenleri ve servo motorları kullanıyor.
 • Wiimote Espresso Makinesi Arduino Kontrollü : Bu proje basit bir Arduino merkezli bir kahve makinesidir. Arduino Wii Uzaktan kumandayı kullanarak espresso makinesi kontrol edecektir.
 • 16 × 12 Izgara Midi Step Sequencer : Biz Arduino kullanarak kendi adım sequencer inşa edebilirsiniz. Adım sequencer düğmelerinin masif dizi olsa da, biz kolayca çalışabilirsiniz. Bu elle, kullanıcı tarafından çalıştırılabilir LED’ler inşa ile hafif ızgara vardır. Herhangi sistemi / bilgisayar çalışmasına gerek yoktur.
 • Bir Bağlantılı Termostat : Hepimiz termostat bir sıcaklık izleme cihazı olduğunu biliyorum. Bu Arduino ile bağlantılı olarak, termostat sürekli bir oda ya da cihazın sıcaklığı izleyecektir. Biz görsel olarak LCD ekran kullanılarak sıcaklık seviyesini gözlemleyebiliriz.
 • Gelişmiş Arduino Ses Sentezi : çaba isteyen ve zamanın dalga formunun boşluk zamanı değiştirilerek herhangi bir şekle sahip dalga formları üretebilmektedir. Çok yüksek frekanslı dalgalar üretebilir, böylece çok çaba isteyen sistem saati çok yüksek hızla (16MHz) taşımaktadır. “Prescalar” donanım kullanarak, yüksek frekans dalga formları yavaşlatabilir.
 • Android Kontrollü Bira dokunun : Arduino ve Android platformları bira tüketimini denetlemek için kullanılan birleştirilebilir. Android kontrol etmek ve tüketicinin kimliğini yetkilendirmek için kullanılır ve daha sonra Arduino bira musluğu çalışmasını sağlar.
 • Uzaktan Kumanda Arduino Projesi Appliance : Biz Arduino kullanarak, GSM daha iyi ev aletleri kontrol edebilirsiniz. Çaba isteyen bir IR alıcısı ile bağlı ve IR uzaktan kodlanan sinyalleri alır. Vb alınan sinyallerin deşifre edecek Arduino kütüphanesinde inşa edilmiş ve AC anahtarı, fan gibi, ev aletleri ameliyat denetler ve TV set
 • Arduino Trafik Işığı Zamanlama Ders : Trafik Işığı Controller anlayış duygusu ile trafik kazası kontrolünü kazanmak için sağlar!
 • Aquaponics Çevrimiçi Sıcaklık ve Nem : Arduino kullanarak, ölçebilir ve çevrimiçi üzerinden bir yere sıcaklığını izlemek. Bu proje geliştirilmiş ve Google bulut, Google uygulama Engine tarafından barındırılan ölçeklenebilir uygulama platformu kullanmak. Bu uygulama bir yerin nem ve sıcaklığı izleme zaman tarayıcısına yüklemeniz gerekir olduğunu.
Bu yazı Arduino kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.